کد خبر: 80486 A

مقدماتی جام‌جهانی2014-تهران؛

دیدار تیم‌های ملی فوتبال کشورمان و لبنان در نیمه نخست با برتری ملی‌پوشان ایران به پایان رسید.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال کشورمان و لبنان در نیمه نخست با برتری ملی‌پوشان ایران به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در دومین دیدار از گروه A رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی عصر امروز در حضور حدود 80 هزار هوادار، تیم ملی کشورمان از ساعت 20 مقابل لبنان به میدان رفت که در پایان نیمه نخست این دیدار با گل‌های خلعتبری و نکونام به سود ملی‌پوشان ایران به پایان رسید.

علی کفاشیان، هادی آیت‌اللهی، امیدوار رضایی و شهاب‌الدین عزیزی خادم، عزیزالله محمدی و حیدر بهاروند، محمدرضا عارف، مارکار آقاجانیان، مهدی پاکدل، سید جواد هاشمی، ناصر شفق، سعید شیرینی، مهدی تاج، ابراهیم آشتیانی در جایگاه ویژه بازی را به تماشا نشسته‌اند.

این بازی با برتری محسوس تیم ملی کشورمان در دقایق ابتدایی بازی همراه بود ولی بازیکنان ما نتوانستند از موقعیت‌ها استفاده کنند.

خسرو حیدری در دقیقه 25 موقعیتی عالی را در سمت راست دروازه لبنانی‌ها برای خلعتبری مهیا کرد کرد که ارسال تند این بازیکن از قوچان‌نژاد عبور کرد تا موقعیتی مناسب از دست ما برای رسیدن به گل نخست از دست برود.

در دقیقه 33 ضربه خلعتبری را عباس حسن با پا دفع کرد تا موقعیتی عالی از چنگ مهاجم ریزنقش ما برود.

در دقیقه 36 شوت سنگین بازیکن لبنان را رحمان احمدی به خوبی مهار کرد.

در دقیقه 39 بالاخره قفل دروازه لبنانی‌ها باز شد و محمدرضا خلعتبری دروازه عباس حسن را باز کرد. خلعتبری توپی را که در پشت محوطه جریمه از جباری دریافت کرده بود به درون محوطه آورد و چندین بازیکن لبنانی را از پیش رو برداشت و به زیبایی دروازه این تیم را باز کرد

در دقیقه 46 جواد نکونام گل دوم را هم به ثمر رساند تا موجی از شادی را در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی ایجاد کند. کرنر کوتاه ملی‌پوشان ایران و ارسال زیبای خسرو حیدری را نکونام با ضربه‌ سری زیبا به گل دوم تبدیل کرد تا خوشحالی را به جمع هواداران فوتبال کشورمان بیاورد. این دیدار با نتیجه 2 بر صفر در نیمه نخست به پایان رسید.

ترکیب تیم ملی ایران: رحمان احمدی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، رضا قوچان‌نژاد، مجتبی جباری، مسعود شجاعی و محمدرضا خلعتبری

ترکیب تیم ملی لبنان: عباس حسن، حسن داهر، موتاز الجنیدی، محمد چوماس، حسن متوک، حسن چایتو، فیاض چمسینه، حمزه سلامه، محمد زین العابدین، محمد کوجوک و عباس عتوی

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر