کد خبر: 80549 A

سایت AFC گزارش داد؛

حالا یک تساوی مقابل کره جنوبی برای ایران کافی است تا بتواند برای چهارمین بار به جام‌جهانی صعود کند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از پیروزی پر گل تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل لبنان نوشت: حالا یک تساوی مقابل کره جنوبی برای ایران کافی است تا بتواند برای چهارمین بار به جام‌جهانی صعود کند.

به گزارش ایلنا، سایت AFC در گزارشی به بازتاب پیروزی 4 بر صفر ایران مقابل لبنان در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی 2014 برزیل پرداخت و نوشت: در پیروزی 4 بر صفر شاگردان کی‌روش مقابل لبنان در ورزشگاه آزادی که شانس ایران را برای صعود به جام‌‌جهانی زنده نگه‌داشت، تیم برتر میدان بود.

3 گل در 7 دقیقه در دو نیمه 3 امتیاز را برای ایران به ارمغان آورد، که به دنبال چهارمین حضورش در جام‌ جهانی است. ایران پیش از این در جام‌جهانی 1978 آرژانتین، 1998 فرانسه و 2006 آلمان شرکت کرده است.

این پیروزی ایران را در فاصله یک امتیازی کره‌جنوبی که در صدر گروه A قرار داد، در مکان دوم نشاند. ازبکستان با 2 امتیاز کمتر سوم است؛ در حالی که فقط یک هفته به پایان مرحله گروهی مسابقات باقی مانده است. ایرانی‌ها سه‌شنبه آینده برای رویارویی با کره به اولسان سفر می‌کنند.

لبنان که از راهیابی به جام‌جهانی بازمانده بود، باعث شد تا ایران از ضعف میهمان بهترین استفاده را ببرد و هرچند از همان ابتدا، بازی را در دست داشت، اما هواداران تا دقیقه 39 منتظر ماندند تا سرانجام توپ وارد دروازه لبنان شود.

رضا قوچان‌نژاد و محمدرضا خلعتبری چندین موقعیت خوب را از دست دادند تا اینکه خلعتبری در فاصله 6 دقیقه مانده به پایان نیمه اول توپ را وارد دروازه عباس حسن کند.

کاپیتان نکونام در دقایق تلف شده نیمه اول اختلاف را برای ایران به 2 گل رساند. هافبک سابق اوساسونا روی پاس خسرو حیدری با یک ضربه سر دروازه لبنان را برای دومین بار باز کرد.

در نیمه دوم ایران توسط قوچان‌نژاد بازی را 3 بر صفر کرد. وی پس از عبور از حسن دهر توپ را به طاق دروازه حریف کوبید. ایران با وجود برتری تا دقیقه 86 منتظر ماند تا جواد نکونام با یک شوت افسانه‌ای گل دوم خود و چهارم ایران را از بیرون از محوطه جریمه به ثمر برساند.

این پیروزی باعث می‌شود تا یک تساوی مقابل کره برای ایران کافی باشد تا بتواند برای چهارمین بار به جام‌جهانی صعود کند.

جام جهانی تیم ملی فوتبال کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر