کد خبر: 82490 A

روز سرنوشت فرا رسید؛

امروز روز سرنوشت است و باید چک آخر را محکم بزنیم، همان‌طور که از اول خوب شروع کردیم و ازبکستان را در تاشکند شکست دادیم.

«برای کشورم جانم را می دهم» این اظهارنظر جواد نکونام کاپیتان تیم ملی در آستانه دیدار با کره جنوبی در بندر اولسان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی حساس‌ترین دیدار خود در 4 سال اخیر را در پیش دارد. ملی‌پوشان ایران به بندر اولسان کره‌جنوبی رفته‌اند تا گام آخر را به سوی جام‌جهانی بردارند. این دیدار حساس و سرنوشت‌ساز حاصل 4 سال زحمت فوتبال ایران است و حالا چشم تمام فوتبال‌دوستان ایرانی به این بازی بزرگ و سرنوشت ساز است.

بندر اولسان امروز میعادگاه علاقه‌مندان فوتبال ایران است. تمامی دوستداران تیم ملی امروز در تب و تاب دیدار با کره‌جنوبی هستند و استرس و اضطراب فراوانی فوتبال ایران را فرا گرفته است. در چنین فضایی جواد نکونام به عنوان بزرگتر و کاپیتان تیم ملی با حرف‌هایش روحیه را به هم بازی‌های خود تزریق می‌کند. او می‌گوید تا پایان جان کنار مملکتش ایستاده و حاضر است برای ایران جانش را بدهد. این اظهار نظر از مرد نکوی تیم ملی باعث می‌شود به این تیم در حساس‌ترین بازی خود امیدوار شویم چراکه اگر تمامی شاگردان کی‌روش با این روحیه وارد زمین شوند، می‌توانیم کره‌جنوبی را در خاک خودش زمین‌گیر کنیم.

صحبت از کی‌روش شد، مرد پرتغالی هم اظهار کرده می‌خواهیم با تمام قدرت به جام‌جهانی صعود کنیم. این حرف‌ها نشان از روحیه بسیار بالای کارلوس دارد و امیدواری‌های ما بیشتر از قبل می‌کند چراکه همیشه انگیزه و روحیه از نیمکت به تیم منتقل می‌شود.

یک جمله معروف در فوتبال وجود دارد که می‌گوید:«خداوند مربیان بزرگ را آفرید و مربیان بزرگ بازیکنان بزرگ را می‌سازند». تیم ملی اگر می‌خواهد در مقابل کره‌جنوبی نتیجه بگیرد و به جام جهانی صعود کند که قطعا می‌خواهد، نیاز به روحیه دارد و این روحیه با حرف‌های کی‌روش به تیم تزریق شده است.

وقتی مربی حرف از صعود تیمش با قدرت می‌زند، اعتماد به نفس و انگیزه را به بازیکنانش تزریق می‌کند تا بهترین کیفیت ممکن را در زمین پیاده کنند و به هدف‌شان برسند و جواز صعود به جام جهانی را به دست آورند.

امروز روز سرنوشت است و باید چک آخر را محکم بزنیم، همان‌طور که از اول خوب شروع کردیم و ازبکستان را در تاشکند شکست دادیم.

امروز هم می‌توانیم کره‌جنوبی را در اولسان زمین‌گیر کنیم و به جام جهانی صعود کنیم. مقابل کره‌جنوبی باید حماسه‌ای دیگر بسازیم و به دنیا ثابت کنیم که مرد روزهای سخت هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر