کد خبر: 82851 A

تحلیل فنی ایران - کره؛

یکبار دیگر ایرانی‌ها نشان دادند مرد روزهای سخت هستند و با برد شیرین در جهنم اولسان کره به آسیا نشان دادیم از شیر پیر، باید ترسید.

یکبار دیگر ایرانی‌ها نشان دادند مرد روزهای سخت هستند و با برد شیرین در جهنم اولسان کره به آسیا نشان دادیم از شیر پیر، باید ترسید.

به گزارش ایلنا، ایران با یک تغییر نسبت به بازی با لبنان به میدان آمد(امیرحسین صادقی به جای خلعتبری)؛ با یک تغییرسیستم درست که نشان از هوش کی‌روش داشت. تیم ما با سیستم 4-4-2بازی را شروع کرد و هنگام دفاع به 4-1-4-1 تبدیل می‌شد. همانطور که پیش‌بینی می‌شد، وقتی که توپ در اختیار کره بود، ما با تمام نفرات در زمین خودمان به دفاع منطقه ای پرداختیم. ما توانستیم جلوی حملات زمینی کره را بگیریم، ولی کره‌ای‌ها با بازی مستقیم و ارسال توپ در جریان بازی و استفاده از توپ‌های برگشتی(سوم) چند خطر روی دروازه ما ایجاد کردنند.

همچنین خطرناک‌ترین حمله آنها در اواخر نیمه اول که به خاطر اشتباه در پوشش دفاع ما و سرعت بازیکنان کره ایجاد شد با هوشیاری احمدی به خیر گذشت. ما در این نیمه به علت فشار بالای کره، حتی نتوانستیم 5 تا پاس به هم بدهیم. در پایان نیمه اول با توجه به برد یک بر صفر قطر در مقابل ازبکستان واطلاع از این نتیجه نیمه دوم را راحت‌تر شروع کردیم.

در نیمه دوم با دادن چندین پاس به یکدیگر و یک مقدار جلو آمدن در دفاع تیمی کمی از فشار تیم کره را گرفتیم و اعتماد به نفس تیمی‌ ما بالا رفت. همچنان که کره با سرعت بالای در انتقال توپ و فشار بیشتر به دنبال زدن گل بود، در یکی از این حملات در جناح راست توپ به تیموریان رسید که او با یک دفع مستقیم، توپ را به پشت دفاع چپ کره فرستاد و در حالی‌که مدافع کره ای پشت به دروازه ایران به دنبال توپ بود، غزال تیز پای این روزهای فوتبال ایران، رضا قوچان نژاد یک استارت زد و به تعقیب توپ و مدافع حریف پرداخت و با استفاده از سرعت خوبش و هوشیاری بهتر،توپ را از جلوی مدافع کره ربود، با دروازبان حریف تک به تک شد و با یک بغل پای چپ زیبا توپ را به گوشه دروازه کره فرستاد.

بعد از گل بازی بهتری را از تیم ملی دیدیم. ما به لاک دفاعی فرو نرفتیم. نبض بازی در میانه میدان را تا دقایقی در دست داشتیم، به موقع خطا می‌کردیم و به موقع خطا می‌گرفتیم و به موقع بازی را از جریان می‌انداختیم، تا از فشار وحشتناک کره‌ای‌ها کم کنیم. در دقایق بین 70 تا90 چندین موقعیت خوب کره‌ای‌ها با دوندگی خوب بچه‌ها و اوج آن با دو واکنش عالی توسط رحمان احمدی سپری شد و در حالی‌که قطر پشت سر هم از ازبکستان گل می‌خورد، از خود گذشتگی بچه ها، غیرت و تعصب ایرانی باعث پیروزی شیرین و حضور در جام جهانی شد. ایشاالله در جام‌جهانی هم به فکر صعود از گروه خود باشیم و فقط به حضورمان دلخوش نباشیم.


سیامک محمدبیگی
بازیکن سابق تیم ذوب آهن اصفهان

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر