کد خبر: 85128 A

برای ملی‌پوشان برنامه ویژه‌ای داریم؛

فاز اصلی تمرینات آماده‌سازی ما تازه شروع شده و سخت‌ترین بخش کار به ملی‌پوشان مربوط می‌شود که برنامه‌های ویژه‌ای به این منظور در نظر داریم.

مربی بدنساز تیم فوتبال پرسپولیس گفت: فاز اصلی تمرینات آماده‌سازی ما تازه شروع شده و سخت‌ترین بخش کار به ملی‌پوشان مربوط می‌شود که برنامه‌های ویژه‌ای به این منظور در نظر داریم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مولایی افزود: کار بدنسازی تیم یک برنامه همیشگی است و اینطور نیست که با پایان اردوی رامسر بگویم بخش اصلی کار تمام شده چون فاز اصلی تازه برای ما شروع شده است. ما در اردبیل تمرینات استقامتی و هوازی را انجام دادیم. در تهران سرعت و استقامت در سرعت را کار کردیم و در رامسر روی برنامه‌های پلی‌متریک و لاکتیک تمرکز داشتیم. از اینجا به بعد سه مساله اساسی را دنبال می‌کنیم.

مولایی متذکر شد: اول اینکه شرایط بدنی ایجاد شده را حفظ کنیم. دوم؛ روی کارهای سرعتی و رفلکسی کار خواهیم کرد و سوم اینکه سیستم‌های انرژی ملی‌پوشان را با توجه به فشردگی کار، متعادل کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط زمانی نمی‌شد به قدری که می‌خواهیم به ملی‌پوشان استراحت بدهیم چون در این صورت برنامه‌های آماده‌سازی آنها کامل نمی‌شد و این به شکل دیگری به آنها لطمه می‌زد. ما سعی می‌کنیم این بخش کار را با استراحت دادن به آنها در طول رقابت‌ها و کاهش فشار در طول زمان جبران کنیم و برای این منظور برنامه‌ریزی کرده‌ایم. همچنین با هماهنگی علی دایی پس از تست پزشکی و تست بدنی با توجه به شرایط هر یک از ملی‌پوشان برنامه‌ای تمرینی را در نظر می‌گیریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر