کد خبر: 86640 A

مالکی:

اکادمی فوتبال پرسپولیس یکی از نتایج ثبات است و خود می‌تواند باعث ثبات باشگاه شود. در حال حاضر پول جای تعصب را گرفته است.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس که در مراسم افتتاح رسمی آکادمی فوتبال پرسپولیس سخنرانی می‌کرد، گفت: باشگاه های یزرگ دنیا دارای ثبات هستند. اکادمی فوتبال پرسپولیس یکی از نتایج ثبات است و خود می تواند باعث ثبات باشگاه شود. در حال حاضر پول جای تعصب را گرفته است.

به گزارش ایلنا، فدا حسین مالکی گفت: ایجاد آکادمی حلقه مفقوده فوتبال باشگاه‌های ایران بود. من در چند سال قبل که در هیات مدیره بودم یک مساله را مطرح کردم و آن این که چه چیرهایی باعث می‌شود باشگاه‌های بزرگ دنیا همیشه در خط موفقیت و توفیق باشند و همواره خود را در حال رشد و توسعه ببینند. پاسخ این بود که آنها با برنامه و استراتژی کار می‌کنند. ما هم بعد از چند سال به این نتیجه‌ رسیده‌ایم که اگر بخواهیم موفق باشیم باید در باشگاهمان استراتژی داشته باشیم. زمانی که این موضوع وجود داشته باشد در باشگاه آرامش ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: رئال مادرید، بارسلونا و بایرن‌ مونیخ باشگاه‌های با ثباتی هستند و حتی اگر بازیکنان بزرگی هم جابجا شوند، آرامششان بر هم نمی‌خورد. اما در اینجا وقتی یک بازیکن جابجا می‌شود علاوه بر هم خوردن نظم باشگاه، سایر باشگاه‌ها نیز دچار بی نظمی می‌شوند. این برای فوتبال ایران یک آفت است. هر کشوری برنامه‌ریزی و استراتژی خود را بر اساس فرهنگ خود انجام می‌دهد.

مالکی خاطرنشان کرد: ما هم آکادمی را به عنوان یک بستر آموزشی پایه ریزی ‌کرده‌ایم. اگر باشگاه‌های ما ارتباط تنگاتنگی با آموزش و پرورش داشته باشند، عالی است. این می‌شود همان استعدادیابی و دیگر زمانی که بازیکن به سن بزرگسالی برسد،‌اجازه نمی‌دهد که پول جایگزین تعصب و تخصص شود که متاسفانه الان در فوتبال ما این گونه است. امروز یک بازیکن به پرسپولیس می‌آید و بعد باشگاه دیگری پیشنهاد بالاتری به بازیکن می‌دهد.

رئیش هیئت مدیره باشگاه در ادامه صحبت‌هایش، تصریح کرد: چند سال پیش هم که من عضو هیات مدیره بودم چنین اتفاقی افتاد و یکی از اعضای هیات مدیره استقلال به من گفت که ما فلان بازیکن را با این قیمت خریده‌ایم، اما از باشگاه شما به او زنگ زدند و 2.5 برابر قیمت ما به او پیشنهاد دادند.

وی افزود: هیات مدیره پرسپولیس باید جدا از این که اقداماتی که باعث می‌شود حاشیه و تزلزل در باشگاه به وجود بیایند را انجام ندهد، در راستای ثبات باشگاه کار کند. به نظر من این آکادمی می‌تواند یکی از دلایل این ثبات باشد.

مالکی در پایان گفت: ایجاد آکادمی حلقه مفقوده باشگاه ما بود. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در دایره رقابت با دنیا افتاده ایم. اگر دست به دست هم دهیم موفق می شویم. نمونه اش تیم ملی ایران بود که توانست به جام جهانی برود. در همان زمان پیش از صعود به جام جهانی من به روابط عمومی گفتم نوشته همه رسانه‌ها را بررسی کنند و جالب اینجا بود که هیچ نقطه منفی مشاهده نشد. حتی اگر کارشناسی از سرمربی تیم ملی انتقاد کرده بود این کار را با احترام انجام داده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر