کد خبر: 86642 A

در مراسم افتتاح آکادمی پرسپولیس؛

کامبوزیا هنوز نیامده اما فضایی درست کرده که نمی‌دانم از کجاست. کامبوزیا را روی کاغذ آورده‌اند تا پرسپولیس را به حاشیه ببرند. کاری ندارم چه کسی او را آورده اما چه کاره‌ای که راجع به پرسپولیس صحبت می‌کنی؟

آکادمی فوتبال پرسپولیس  طی مراسمی با حضور رئیس هیات مدیره، مدیرعامل باشگاه و پیشکسوتان در محل ورزشگاه امام رضا (ع) افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که حسین مالکی، محمد رویانیان، پیشکسوتان، مدیران و معاونان و مربیان تیمهای پایه حضور داشتند، آکادمی فوتبال پرسپولیس که فعالیت خود را پیش از این آغاز کرده بود، بطور رسمی افتتاح شد.

راه اندازی آکادمی فوتبال پرسپولیس بیش از یک سال پیش براساس سیاستگذاری های مدیریت باشگاه مبنی بر توسعه فوتبال پایه و زیر ساخت ها از طریق برنامه های معاونت ورزشی باشگاه و حمید استیلی پیگیری و پس از اخذ مجوزهای لازم از فدراسیون فوتبال و تجهیز آن، امروز به طور رسمی افتتاح شد. این آکادمی طبق سیاست‌ها و اقدامات باشگاه، قرار برگسترش آن است.

در جریان مراسم امروز، مرکز سنجش و آکادمی جسمانی آکادمی هم افتتاح شد. در این مراسم حسین مالکی و محمد رویانیان به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند که در جریان آن بیشترین سوالات پیرامون شرایط مدیریتی باشگاه بود.

همچنین ناصر ابراهیمی، پورحسن، استیلی، نایینی، رافت، ابوالقاسم‌پور، داداش‌زاده، رحیم یوسفی، مجید پروین، یعقوب فاطمی‌مقدم و دیگر مسئولان و مربیان تیم‌های پایه نیز حضور داشتند.

رویانیان: طرح های اقتصادی تا سال بعد به بار می‌نشیند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مراسم گشایش رسمی آکادمی باشگاه پرسپولیس، گفت: بعد از تمام کارهایی که در این مدت در حوزه اقتصاد و تیم‌های پایه انجام داده‌ایم تازه به نقطه صفر رسیده ایم. در بخش اقتصادی تا سال بعد به مرحله بهره برداری می‌رسیم و امیدواریم این آکادمی که با تلاش فراروان بنا شده به سرمایه ای همیشگی برای پرسپولیس و الگویی برای فوتبال ایران بدل شود.

محمد رویانیان در این مراسم درباره افتتاح آکادمی، اظهار کرد: خدا را شاکریم که یکی از ساختارهای بنیادی باشگاه افتتاح شده است. پرسپولیس آکادمی رسمی نداشت. ما یک سال پیش به فکر ایجاد این آکادمی افتادیم و بعد از ماه‌ها تلاش و با همکاری دکتر فرامرزی و زحمات حمید استیلی به نقطه اجرایی رسیدیم که امروز افتتاح آکادمی را انجام می‌دهیم. آکادمی پرسپولیس کاملا مجهز و دارای برنامه است و با تصویب پنج برنامه کار خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: اولین باید به بررسی اهداف و پروژه‌های اجرایی آکادمی در سال 92 است. این برنامه دارای ابعاد مختلفی است از جمله CPM و برنامه کنترل تمام طول سال اشاره کرد. ضمن این که 17 برنامه در دستور کار آکادمی است که نخستین برنامه آن در تیر ماه است. همچنین بررسی ساختار تشکیلاتی آکادمی بر اساس آکادمی‌های دنیا انجام شده است. در کنار آن تقویم زمان بندی آکادمی به صورتCPM طراحی شده و بحث بعدی هم کارگاه‌های آموزشی است که در حال حاضر هشت کارگاه در نظر گرفته شده است. همچنین تصویب بودجه برای آکادمی انجام شده و در واقع ما با انجام همه این کارها امروز آکادمی را افتتاح می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه گفت: رییس آکادمی هم حمید استیلی است که از ماه‌ها قبل منصوب شده. مدیریت توسعه فوتبال را هم دکتر فرامرزی با خواهش ما پذیرفته‌اند. باید بگویم که روی این کار کاملا مطالعه شده عمل ‌کرده‌ و به هیچ عنوان عجله نکرده‌ایم. ماه‌ها روی این آکادمی تلاش می‌کردیم. کماسی هم رییس مرکز سنجش آکادمی است و رحمان رضایی هم به عنوان مدیر استعدادیابی فعالیت می‌کند. از ناصر ابراهیمی دعوت ‌کرده‌ایم که مدیریت تیم‌های پایه را بپذیرد و بر کارهای سایر مربیان تیم‌های پایه نظارت داشته باشد.

رویانیان در ادامه تصریح کرد: باید اعلام کنم پرسپولیس مجوز افتتاح مجتمع آموزشی در رده‌های مختلف را گرفته و قرار است به زودی با افتتاح مدرسه، دانش‌آموزان همه درس‌ها را با محوریت فوتبال مطالعه کنند. باید بگویم که همه این کارها را انجام داده‌ایم و تازه به نقطه صفر رسیده‌ایم. قبل از این زیر صفر بودیم و داشتیم یخ می‌زدیم اما الان که کارمان را شروع ‌کرده‌ایم، می‌توانیم بالای صفر هم برویم. الان که آکادمی افتتاح شده نمی‌گویم که کار زیربنایی ‌کرده‌ایم؛ چرا که تازه صفر شده‌ایم. می‌خواهیم این آکادمی سرمایه‌ای همیشگی برای پرسپولیس و الگوی ایران باشد.

رویانیان گفت: در بخش اقتصاد باشگاه یک سیستم‌ توانمند را ایجاد ‌کرده‌ایم که تا سال بعد جواب می‌دهد. این شجاعت را دارم که بگویم که تا الان فقط هزینه کرده‌ام. شما اگر گندم هم به بار بیاورید، در ابتدا باید بکارید، زحمت بکشید، هزینه کنید و بعد به محصول برسید. ما هم منتظر نتیجه‌ کارهایمان هستیم. همچنین در بخش توسعه فوتبال سیستمی بحث محوریت آکادمی طراحی ‌کرده‌ایم که ان‌شاءالله جواب خواهد داد. در واقع این دو بخش ستون‌های اصلی یک باشگاه حرفه‌ای هستند.

رویانیان همچنین درباره احتمال رفتن استیلی از آکادمی توضیح داد: اولا استیلی از باشگاه نرفته است. دوما اگر او در تیم دیگری سرمربی شود، منافاتی با کارش در آکادمی نخواهد داشت، چون ساختار آکادمی مشخص بوده و مدیر و رییس هر بخشش معین شده؛ ضمن اینکه استیلی تا به حال پیشنهادهای زیادی داشته، ولی به خاطر پرسپولیس نرفته است. به نظرم استیلی انشاءالله در پرسپولیس می‌ماند.

مدیرعامل پرسپولیس همچنین در پاسخ به این پرسش که آکادمی‌های این باشگاه چقدر هزینه داشته است، افزود: 3 میلیارد تومان برای امسال هزینه پیش‌بینی شده که در آینده هم بیشتر خواهد شد، چون قرار است آکادمی توسعه پیدا کند.

وی در ادامه از نیامدن مسئولان فدراسیون به این مراسم انتقاد کرد و گفت: می‌گویند کار پایه انجام بده، خوب آقای کفاشیان خودت هم بیا! امروز نه کفاشیان آمد و نه علیزاده. البته به خطر صعود به جام‌جهانی سرشان شلوغ است اما به رییس آکادمی ملی فوتبال گفتم به جای جلسه، کفاشیان را بیاور تا کار عملی انجام دهی.

رویانیان همچنین با اشاره به وجود رابطه و پارتی در سیستم استعدادیابی و فوتبال پایه تاکید کرد: وقتی سیستم نداریم، بی‌عدالتی به وجود می‌آید و اشکال و خلاف مشاهده می‌شود. این سیستم هم فقط متعلق به ما نیست. کل باشگاه‌ها و لیگ یک، دو و سه در خطر هستند. تنها راه سلامتی ایجاد سیستم درست و نگاه عادلانه است تا کودکی که هیچ کسی را ندارد، حمایت شود.

وی همچنین در واکنش به اظهارات اخیر محمدجعفر کامبوزیا درباره علی دایی نیز گفت: زمانی که به پرسپولیس آمدم، مدیران قبلی را نکوبیدم. کسی که نه به باشگاه آمده و نه چیزی را دیده، این حرف‌ها را می‌زند. اینکه عقلانیت نیست.

رویانیان متذکر شد: آدم باید در حرف‌هایش تعقل کند. کامبوزیا هنوز نیامده اما فضایی درست کرده که نمی‌دانم از کجاست. کامبوزیا را روی کاغذ آورده‌اند تا پرسپولیس را به حاشیه ببرند. کاری ندارم چه کسی او را آورده اما چه کاره‌ای که راجع به پرسپولیس صحبت می‌کنی؟ نه مدیرعاملی و نه عضو هیات مدیره چرا سرمربی و بازیکن من را می‌کوبی؟ چرا آدمی را می‌آورید که این‌طوری حرف بزند؟ از فضای دروغ و ریا خسته‌ام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر