کد خبر: 87159 A

روزمرگی فتح‌اله‌زاده با اما و اگرها؛

این بار رحیمی مدیرعامل سپاهان جلوی چشمان شوالیه بمب نقل و انتقالات این فصل را با جذب مجتبی جباری ترکاند تا ثابت شود دست بالای دست بسیار است.

مجتبی جباری هافبک سرکش و ملی‌پوش فوتبال ایران پس از 2 هفته درگیری با مدیران باشگاه استقلال در نهایت راهی اصفهان شد و به تیم سپاهان پیوست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بزرگترین اتفاق نقل و انتقالات این فصل جابجایی مجتبی جباری بود. شماره 8 سابق استقلال که دو هفته پیش در مصاحبه‌ای جنجالی اعلام کرده بود «شرایط استقلال مسخره است»، با سیل انتقادات مدیران باشگاه استقلال روبرو شد چراکه آنها معتقد بودند استقلال یک تیم بزرگ، با ریشه و پرطرفدار است و نباید اینگونه توسط یک بازیکن به سخره گرفته شود.

باشگاه استقلال در همان روزها بیانیه‌ای تند علیه جباری منتشر کرد تا مشخص شود حضور جباری در جمع آبی‌پوشان تهرانی بسیار سخت به نظر می‌رسد. فتح‌اله‌زاده و دوستانش در دو هفته گذشته همواره کج‌دار و مریض در مورد مساله مجتبی جباری برخورد کردند و هرگز به صراحت اعلام نکردند این هافبک ملی‌پوش را نمی‌خواهند اما توقعات کاپیتان فصل گذشته استقلال کاملا متفاوت با آنچه که فتح‌اله‌زاده فکر می‌کرد بود چراکه مجتبی به دلیل همان اخلاق خاص و منحصر به فردی که دارد انتظار عذرخواهی از سوی مسئولان باشگاه استقلال را داشت که این اتفاق نیفتاد و در نهایت مجتبی با حضور در اصفهان پای برگه قرارداد سپاهان را امضا کرد.

علی فتح‌اله‌زاده همواره در فصل نقل و انتقالات پر سر و صدا ظاهر شده و معروف است که در فوتبال ایران تنها حاجی استقلالی‌ها است که بمب می‌ترکاند اما این بار رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان جلوی چشمان شوالیه آبی‌پوشان پایتخت بمب نقل و انتقالات این فصل را با جذب مجتبی جباری ترکاند تا ثابت شود دست بالای دست بسیار است.

انتقادات جباری از وضعیت باشگاه استقلال مربوط به دیروز و امروز نیست چراکه او دو فصل قبل نیز با انجام مصاحبه‌ای بسیار جنجالی باشگاه استقلال را با انتقالات بسیار سنگینی مواجه ساخت در آن مقطع فتح‌اله‌زاده از سرمربی تیم یعنی پرویز مظلومی حمایت نکرد و مجتبی خیلی زودتر از آنچه همگان تصور می‌کردند در ترکیب آبی‌پوشان قرار گرفت. در آن روزها فتح‌اله‌زاده هر چند اعلام کرد جباری را طولانی مدت محروم خواهند کرد اما به سرعت حرفش را عوض کرد و جباری بدون اینکه در تمرینات تیم حضور داشته باشد در اولین بازی در بازگشت به استقلال در ترکیب تیم قرار گرفت چراکه آن روزها دربی تهران نزدیک بود و مجموعه استقلال نمی‌توانست ریسک غیبت جباری و شکست احتمالی را بپذیرد.

به نظر می‌رسد فتح‌اله‌زاده جواب قانع کننده‌ای برای هواداران استقلال در مورد حضور جباری در سپاهان ندارد که در توجیه جدایی شماره 8 آبی‌ها اعلام کرده:« اگر مجتبی را می‌گرفتیم و رباط صلیبی پاره می‌کرد تکلیف چه بود».

مدیرعامل استقلال در مخمصه‌ای بزرگ قرار گرفته چراکه به بدترین شکل ممکن عدم تمدید قرارداد موثرترین بازیکن چند سال اخیر خود را توجیه می‌کند اما واقعیت این است که امروز هواداران استقلال اگرهای حاجی را نمی‌پذیرند چراکه مجتبی در سال‌های قبل هم دچار مصدومیت‌های فروان شده بود اما کیست که نداند مجتبی همواره بهترین و موثرترین بازیکن استقلال بوده است.

امروز هم فتح‌اله‌زاده می‌تواند با اگرهایش زندگی کند اما آنچه که مسلم است استقلال بدون مجتبی جباری در جمع 8 تیم برتر آسیا مشکلات زیادی خواهد داشت، مشکلاتی که می‌تواند به قیمت حذف زودهنگام آبی پوشان از لیگ قهرمانان آسیا تمام شود.

در این جا باید از امیر قلعه‌نوعی به عنوان سرمربی استقلال هم بپرسیم که چگونه می‌شود مجتبی جباری که فصل گذشته در استقلال و بازی‌های اخیر تیم ملی یکی از بهترین‌ها بوده فقط و فقط به دلیل انتقاد درست از باشگاه کنار گذاشته می‌شود اما علیرضا نیکبخت واحدی که مدت‌ها است جایی در سطح اول فوتبال ایران ندارد و حتی فصل گذشته در تیم‌های گهر دورود و داماش گیلان بسیار ضعیف و دور از ذهن ظاهر شد به یکباره جذب تیمی بزرگ و پرطرفدار همچون استقلال می‌شود؟ آنهم استقلالی که هم باید از عنوان قهرمانی‌اش در لیگ برتر دفاع کند و هم باید نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

آقای فتح‌اله‌زاده، آقای قلعه‌نوعی امروز که اسقلال پس از سال‌ها در جمع 8 تیم برتر آسیا قرار گرفته و حتی به ادعای خودتان برای قهرمانی در لیگ قهرمانان قاره‌کهن دورخیز کرده، اگر آبی‌پوشان در این ماموریت بزرگ ناکام بمانند چه جوابی برای هواداران استقلال خواهید داشت؟ ای کاش جواب قانع کننده‌ای وجود داشته باشد اما هرگز نخواهید توانست توجیه منطقی برای طرفداران پرشور استقلال که تمام امیدشان به قهرمانی مجدد تیم در آسیا است داشته باشید.

مهدی نوری

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر