کد خبر: 90154 A

عملکرد تیم داوری ایران فوق‌العاده بود؛

فغانی عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت و قضاوت‌ها و تصمیم‌گیری های درست بنده و سخندان شانس ما را برای حضور در جام جهانی افزایش داد.

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: حضور تیم داوری ایران در جمع 8 تیم داوری برتر مسابقات جام‌جهانی جوانان در ترکیه نشان از عملکرد خوب داوران ایرانی داشت.

به گزارش ایلنا، حسن کامرانی‌فر پس از حضور در مسابقات جام جهانی زیر 20 سال ترکیه، اظهار داشت: این تورنمنت یکی از مسابقات مهم برای تیم‌های داوری که کاندیدای حضور در جام جهانی هستند، بود و در آن 23 تیم داوری از کشورهای مختلف جهان قضاوت کردند.

وی افزود: فیفا بعد از گرفتن 3 تست از داوران، تیم‌های داوری را در مسابقاتی مانند جام جهانی ترکیه مورد ارزیابی قرار داد و ما در بازی انگلیس- شیلی و اسپانیا- مکزیک قضاوت بازی را عهده‌دار بودیم که خوشبختانه عملکرد مثبتی داشتیم.

کامرانی‌فر ادامه داد: اگر چه در جام باشگاه‌های جهان هم تیم داوری ایران به عنوان داوران ذخیره حضور داشتند و حتی فغانی به عنوان داور ذخیره و من به عنوان کمک داور ذخیره دیدار فینال انتخاب شده بودیم ولی فرصت قضاوت پیدا نکردیم. بازی‌های جام‌جهانی جوانان میدان مهمی بود که مسوولان فیفا عملکرد ما را مورد ارزیابی قرار دادند.

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران ادامه داد: فیفا نگاه ویژه‌ای به عملکرد داور مسابقات و پس از آن به کمک داورها دارد و فغانی عملکرد فوق‌العاده‌ای در این بازی‌ها از خود به نمایش گذاشت و قضاوت‌ها و تصمیم‌گیری های درست بنده و سخندان شانس ما را برای حضور در جام جهانی افزایش داد.

وی گفت: با توجه به اینکه چند تیم داوری از آسیا به دلیل مشکلات آمادگی جسمانی و مصدومیت، تست‌های فیفا و تورنمنت‌ها را از دست داده‌اند، شانس ما بالاتر رفته، اگر چه هنوز تا زمان مشخص شدن سهمیه هر قاره برای قضاوت در جام جهانی هیچ چیزی مشخص نخواهد شد.

این کمک داور خراسانی افزود: دو تورنمنت دیگر پیش روی ما قرار دارد که امیدواریم در صورتی که مسوولان فیفا قصد ارزیابی مجدد ما را داشته و از ما دعوت کردند بتوانیم حضوری موفق در آنها داشته باشیم تا به عنوان نمایندگان داوری ایران و آسیا در جام جهانی برزیل قضاوت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر