کد خبر: 91349 A

مشکل اصلی ما مسابقات دربی است؛

گزارشی که به من داده شد من را نگران کرد. هنوز کسی بلیتی نخریده و کلا 3 هزار بلیت الکترونیکی فروخته شده که فقط 2 هزار تای آنها قطعی است.

رئیس سازمان لیگ گفت: کل فوتبال دنیا با فروش بلیت الکترونیکی است، ما هم باید به آنها بپیوندیم.

مهدی تاج در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص بلیت‌های الکترونیکی اظهارکرد: مشکل اصلی ما از مسابقات دربی شروع می‌شود. این سامانه بسیار درست است و به نفع جامعه فوتبال خواهد بود. قراردادی با شرکت برهان‌مبین در کل ورزشگاه‌های کشور بسته شده و سر تیتر این ورزشگاه‌ها استادیوم آزادی است.

وی ادامه داد: دربی هم به دلیل اینکه در این ورزشگاه برگزار می‌شد آزادی را در نظر گرفتیم این را از طرف من بنویسید که آزادی آماده ارائه بلیت‌الکترونیکی برای این هفته است اما گزارشی که به من داده شد من را نگران کرد. هنوز کسی بلیتی نخریده و کلا 3 هزار بلیت الکترونیکی فروخته شده که فقط 2 هزار تای آنها قطعی است.

تاج در ادامه متذکر شد: پیش‌بینی مسئولان امنیتی ورود و فروش 100 هزار بلیت الکترویکی بود. اگر تماشاچی بیاید و بلیتی وجود نداشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ صندلی‌های طبقه پایین را کاملا شماره‌گذاری کرده‌ایم. وی آی پی و افراد مشخص هم باید تحت بلیت فروشی الکترونیکی باشند.

رئیس سازمان لیگ در ادامه خاطرنشان کرد: مسئولین تراکتورسازی نامه‌ای ارسال کردند که تعداد زیادی تماشاچی نزدیک به 40 اتوبوس به تهران خواهند آمد، اگر بخواهیم آنها را پشت در نگه داریم مطمئنا با مشکلات بزرگی مواجه خواهیم شد. تلاش خواهیم کرد مشکلی برای سازمان لیگ ایجاد نشود. پیشنهاد مسئولین این بود که لازم نیست در این هفته زیاد سخت‌گیری کنید. انتظار من از رسانه‌ها این است که دنبال این نباشند که من بگویم فلانی را اعدام می‌کنم یا چه کسی را به استادیوم راه نمی‌دهم تا فورا تیتر کنند. خواهش می‌کنم بگویید کسی خرید اینترتی نکرده؛ کارتی که به تماشاچیان می‌دهیم برای یک فصل است اما اگر این بازی نشد قطعا از بازی بعدی باید بلیت فروشی الکترونیکی باشد. شانس قرعه‌کشی لیگ برتر بود که بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به هفته اول افتاد، اگر دست ما بود این بازی را در هفته اول برگزار نمی‌کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اطلاع رسانی به تبریزی‌ها هم شده گفت: بیشتر از 5 اطلاعیه رسمی به همه جا و به همه باشگاه‌ها ارسال کرده‌ایم حتی این اطلاعیه را به رسانه‌های صوتی و تصویری و مکتوب هم ارسال کرده‌ایم که حاصل آن شده دو هزار بلیت!  همه امضا کرده‌اند و در این امضاها نام هیچ‌کدام از مدیران باشگاه‌ها نبوده است.

تاج در ادامه افزود: من پای حرف خود ایستاده‌ام. در یک ورزشگاه 30هزار نفری، 30 هزار نفر به من فحش دادند اما من پای حرفم ایستادم. اگر لیگ به موقع تمام نمی‌شد مطمئن باشید الان هم تمام نشده بود. برای لیگ امسال مرام نامه نوشته ایم که بهترین‌ها را چطور انتخاب کنید و چه کسانی را انتخاب کنند. امسال این موضوع را شروع کردیم و گفتیم رسانه‌ها هم حتی نظر بدهند. سرمربیان، مربیان، مدیرعاملان و کاپیتان‌ها هم در این نظرسنجی شرکت می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که مجلس شورای اسلامی به دلیل روزه‌خواری نامه‌ای به باشگاه استقلال زده بود، گفت: به همه باشگاه‌ها نامه نوشتیم که رعایت موازین شرعی و اخلاقی را انجام بدهند. اگر یک باشگاه رعایت نکرده با یک تذکر به مدیرعامل باشگاه که خودم می‌دانم همه آنها متدین هستند و روزه می‌گیرند حل خواهد شد.

مهدی تاج در خصوص اینکه اهالی فوتبال مصرانه درخواست کرده‌اند باشگاه‌های بدهکار را ثبت نام نکنید، اضافه کرد: مقابل باشگاه‌های بدهکار محکم ایستاده‌ایم. سازمان لیگ توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای دارد. مالیات ها را می گیریم سازمان لیگ سازمانی نیست که بتوانیم عوارض آن را به موقع بدهیم ما باید ایستگاهی داشته باشیم که بازیکنان موقع خروج از آن تیم عوارض خود را پرداخت کند. با این تفاسیر که همه شکایت می کنند باید ساختمان 20 طبقه‌ای بگیریم تا بتوانیم مطالبات از فوتبال و فوتبالیست‌ها را پرداخت کنیم. بدهی‌های باشگاه‌ها به حداقل رسیده و صورت جلسه‌ای هم تنظیم شد که به امضای همه رسید. 30 درصد از منبع درآمدها خرج بدهی‌ها شود. خوشحالیم از 16 تیم 7 تیم بدهکار است و به این مقدار کاهش پیدا کرده؛ خوشحال می‌شویم که کمتر هم شود و باشگاه‌ها خیلی از پول‌ها را مانند تیم استقلال پرداخت کردند و حتی نیامدند رسیدها را بگیرند.

تاج در پاسخ به سوالی درباره ارائه امکانات به تماشاگران با توجه به گرانتر شدن بلیت‌ها نیز خاطرنشان کرد: قرار نیست ساندویچ و نوشابه به هواداران بدهیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص اعتراض‌های مکرر مدیران عامل سرخابی به سازمان لیگ نیز متذکر شد: باید به رویانیان و فتح‌اله‌زاده حق داد. ما به استقلال و پرسپولیس باید بیشتر از این حق بدهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر