کد خبر: 91353 A

مسائل احساسی قابل پیش‌بینی نیست؛

علی دایی را همه می‌شناسیم و او انتظارات بالایی از خودش و مجموعه تیم دارد. برنامه‌ریزی ما برای کسب پیروزی از بازی‌های اول است.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ترکیب ایده‌آل از قبل هم برای آقای دایی مشخص شده است اما در بازی‌های دوستانه سناریوهای مختلف را برای رویارویی با مشکلات غیر قابل پیش بینی امتحان کردیم.

به گزارش ایلنا، رضا فروزانی افزود: تا دیروز 62 جلسه تمرین و 11 بازی دوستانه انجام داده‌ایم و سعی کردیم با توجه به تنگناها مانند عدم حضور ملی‌پوشان، برنامه‌های آماده‌سازی را به شکلی سازگار کنیم و حالا می‌توانیم بگوییم با حداکثر آمادگی ممکن وارد مسابقات خواهیم شد.

وی ادامه داد: برنامه ما برای آماده سازی و بدنسازی تیم 6 هفته بود، البته آن زمان قرار نبود بازی‌ها به تاخیر بیفتد. آن 6 هفته هم با توجه به این مساله برنامه‌ریزی شد که 70 تا 80 درصد نفرات را داشته باشیم. ما تمرینات را با 10 نفر شروع کردیم و با گذشت زمان بازیکنان جدید و ملی‌پوشان اضافه شدند. وقتی ملی‌پوشان اضافه شدند، نمی‌توانستیم آنها را برای بدنسازی جدا کنیم و باید وارد فاز کار گروهی می‌شدند. به این ترتیب سعی کردیم با برنامه‌های ترکیبی با شرایط کنار بیائیم. به هر حال خود ملی‌پوشان دو گروه بودند. آنهایی که بازی نکرده بودند و آنهایی که بازی کردند اما در مجموع خدا را شکر راضی هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر وارد فاز ریکاوری شده‌ایم. البته چون همه با هم شروع نکرده‌ایم، همه با هم نمی‌توانند به یک شکل ریکاوری کنند ولی برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است. یکی از مسائل ما این است که در هفته‌های اول، بازی‌ها فشرده است ولی بعد از هفته‌های اول که لیگ روند طبیعی خود را پیدا می‌کند و بازی‌ها هفتگی برگزار می‌شود، دست بازتری برای اقدام داریم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه شروع پرسپولیس در فصل جدید را چگونه ارزیابی می‌کند، خاطر نشان کرد: با توجه به صحبت‌هایی که آقای دایی داشتند از روند یارگیری راضی بودند. انتظارات هواداران کاملا برای ما روشن است. جدا از این، علی دایی را همه می‌شناسیم و او انتظارات بالایی از خودش و مجموعه تیم دارد. همه اینها باعث می‌شود برنامه‌ریزی ما برای کسب پیروزی از بازی‌های اول است.

فروزانی در پاسخ به این مساله که به هر حال با ایجاد تغییرات همیشه زمانی لازم است تا هماهنگی‌ها انجام شود و بدن‌ها در فرم مطلوب قرار بگیرد تصریح کرد: این مساله برای همه تیم‌ها وجود دارد. ما هم این مسائل را در نظر گرفته‌ایم. شما هر قدر بازی دوستانه داشته باشید باز هم حساسیت، هیجان و فشار بازی رسمی یک چیز دیگر است. این تفاوت برای تیمی مثل پرسپولیس خیلی بیشتر هم می‌شود. ما یکسری پدیده‌های جوان داریم که بازیکنان خوبی هستند. در لیگ امتحان خوبی پس داده‌اند اما بازی در پرسپولیس یک چیز دیگر است و مسائل احساسی و روانی قابل پیش‌بینی نیستند. ممکن است یک بازیکن در یک شرایط خاص از روز اول بدرخشد ولی بازیکن دیگر کمی زمان بخواهد ولی جدای از این متغیرها می‌توانیم بگوییم با آمادگی خوبی رقابت‌ها را شروع می‌کنیم، هر چند برای رسیدن به اوج کمی زمان لازم است.

وی درباره نگرانی‌ها بابت دو شکست پرسپولیس در بازی مقابل سایپا و فولاد گفت: علی دایی در این دو بازی مسائل مختلفی را امتحان کرد. البته نه اینکه وی ترکیب را نشناخته باشد. می‌توانم بگویم تا 90 درصد ترکیب حتی قبل از این بازی‌ها در ذهن علی دایی و کادر فنی مشخص بود ولی شما در طول یک فصل با مسائل مختلفی روبرو می‌شوید.

محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها تغییرات اجباری را به همراه دارند و دایی سناریوهای مختلفی را امتحان کرد تا در موقع لزوم از قابلیت‌ها نفرات و زوج‌هایی که داریم برای انجام وظایف متفاوت آگاه باشیم. از سوی دیگر بازیکنان ما در جریان این بازی‌ها در اوج خستگی بودند و اگر غیر از این بود درست نبود. چون تیم باید بعد از مرحله ریکاوری به مرحله اوج برسد و همان خستگی هم دقت را کم کرده بود، چنانکه موقعیت‌های خوبی هم داشتیم ولی از دست رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر