کد خبر: 99423 A

آرای جدید کمیته استیناف صادر شد

کمیته استیناف در خصوص تجدید نظر خواهی باشگاههای استقلال تهران، ملوان انزلی و سایپا البرز، نسبت به آرای صادره کمیته انضباطی رای خود را صادر کرد.

کمیته استیناف در خصوص تجدید نظر خواهی باشگاههای استقلال تهران، ملوان انزلی و سایپا البرز، نسبت به آرای صادره کمیته انضباطی رای خود را صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته استیناف در خصوص تجدید نظر خواهی باشگاه‌های استقلال تهران، ملوان انزلی و سایپا البرز، نسبت به آرای صادره کمیته انضباطی رای خود را به شرح زیر صادر کرد:

در تاریخ سوم شهریور ماه جلسه کمیته استیناف در خصوص رسیدگی به اعتراض سه باشگاه استقلال تهران، ملوان انزلی و سایپا البرز به حکم کسر یک امتیاز از مجموع امتیازات سه تیم در جدول رده بندی لیگ برتر که به دلیل تخلف تماشاگران به جهت فحاشی به داور صادر شده تشکیل شد و پس از بررسی محتویات پرونده، احکام استیناف به شرح زیر صادر شد.

1-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه استقلال دایر به کسر یک امتیاز به لحاظ فحاشی به داور در مسابقه 10 مرداد ماه مقابل سپاهان تایید و این باشگاه به دلیل پرتاب اشیاء از سوی تماشاگران به داخل زمین به پرداخت مبلغ 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

2-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه ملوان انزلی دایر به کسر یک امتیاز به لحاظ فحاشی به داور در مسابقه 10 مرداد ماه مقابل داماش گیلان تایید و این باشگاه به دلیل پرتاب اشیاء از سوی تماشاگران به داخل زمین به پرداخت مبلغ 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

3-حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه سایپای کرج به لحاظ فقدان سوابق انضباطی در این زمینه دایر بر کسر یک امتیاز لغو و تنها این تیم به انجام یک بازی به عنوان میزبان در زمین بی‌طرف محکوم شد. احکام صادره قطعی است.

 

یک امتیاز از داماش گیلان کسر شد

با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، یک امتیاز از تیم داماش گیلان کسر شد. در بازی تیم های داماش گیلان و استقلال تهران، از هفته پنجم لیگ برتر، که 24 مرداد در رشت برگزار شد، تماشاگران منتسب به تیم داماش در نیمه دوم به داور بازی اهانت کرده و بطری را به داخل زمین پرتاب کرده اند. کمیته انضباطی به همین دلیل، یک امتیاز از مجموع امتیازات تیم داماش گیلان را کسر می کند و در صورت تکرار تخلفات در مسابقات بعدی مطمئنا با کسر امتیازات بیشتر مواجه خواهد شد. رای صادره ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ، قابلیت تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف را دارد.

تجدید نظرخواهی باشگاه البدر بندر کنگ

همچنین درباره تجدید نظرخواهی باشگاه البدر بندر کنگ به مدیر عاملی حسن آذری نسبت به رای صادره کمیته انضباطی در 23 تیر ماه که به موجب این رای ادعای تبانی در دیدار تیم های مس سونگون ورزقان و استیل آذین در رقابت های لیگ دسته دوم مردود اعلام شده بود، کمیته استیناف با توجه به محتویات پرونده گزارش هیات رسیدگی به تخلفات فوتبال و نظر هیات سه نفره کارشناسان منتخب فوتبال دایر بر وقوع و عدم رعایت بازی جوانمردانه و همچنین عدم رعایت استاندارد لازم در دقایق مختلف بازی مدعی به وصول نتیجه مورد نظر برای تیم سونگون رای خود را صادر کرد. در این پرونده مشخص شد که هدف از تخلف بین دو تیم کسب یک امتیاز برای تیم مس سونگون و صعود این تیم به دسته بالاتر بوده است. در رای کمیته انضباطی آمده بودکه مربی استیل آذین بازیکنان را تشویق به بازی تاخیری کرده و تبانی را رد کرده بود، اما به اعتقاد کمیته استیناف تجدید نظرخواهی وارد بود و با استناد به ماده 41 آیین نامه انضباطی و رعایت بند 1 آیین نامه، ضمن نقض رای، در بخش موضوع تجدیدنظر اولا هر یک از دو تیم مس سونگون ورزقان و استیل آذین به کسر شش امتیاز از مجموع امتیازات کسب شده در فصل 92-91 مسابقات محکوم کرده و ثانیا هر یک از مدیران عامل، سرمربیان و سرپرستان دو تیم مذکور به مدت یک سال محرومیت از فعالیت مرتبط با فوتبال محروم می کند.

حکم صادره قطعی است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر