کد خبر: 47194 A

دیه گو مارادونا:

من اعصابم خرد می شود در هر ضربه آزاد ژاوی یا آلوس پشت توپ قرار می گیرند. باید توپ را مسی بگیرد و به آن ضربه بزند و باید عادت کند در ضربات ایستگاهی هم تمام کننده باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی آرژانتین تاکید کرد که فوتبال هنوز بخشی از زندگی اش است.

دیگو آرماندو مارادونا در گفتگو با فاکس با بیان این مطلب اظهار کرد: حتی یک بازی فوتبال را هم از دست نمی دهم. گاهی وقت ها بازی های فوتبال آرژانتین را پخش می کنند و گاهی وقت ها هم بازی های زیادی از برزیل پخش می شود. ولی من بازی های بوکا را نمی بینم چون نفس گیر است. به نظر می رسد آن پشت سری دوباره سکان را دست بیانچی داده است.

وی همچنین در مورد موضوع ریکلمه نیز گفت: ریکلمه باید فوتبال بازی کند و لذت ببرد. بهترین تصمیمی که ریکلمه می توانست بگیرد این بود که دوباره به جمع هم تیمی هایش بازگردد و به دنبال توپ بدود. او فوق العاده آماده است. قهرمانی های زیادی به دست آورده و به همین خاطر برایش بهترین ها را آرزو می کنم.

مارادونا با اشاره به اینکه ماجرای او با ریکلمه قابل مقایسه با شرایط کنونی او نیست، افزود: هیچ مقایسه ای در میان نیست. من همیشه می خواستم او بازی کند. ماجرا این بود که ریکلمه در حال عصبانیت حرف هایی را بر زبان آورد و گفت دیگر نمی خواهد بازی کند و ترجیح می دهد در خانه و در کنار خانواده اش بماند و همین طور هم شد. خوب شد برگشته و هنوز می تواند کارهای زیبای زیادی انجام دهد.

دن دیگو در مورد شغل کنونی اش گفت: من واقعا خوبم. با آرامش تمام برای یک شرکت کار می کنم و همچنان سفیر این شرکت هستم. ما به دیدن همکاران می رویم و بازی های فوتبال را تماشا می کنیم. چندی پیش در یک کنفرانس خبری با مورینیو بودم. در مراسم اهدای جایزه ای که به فالکائو رسید حضور داشتم، درکنار کاپلو بودم و از تمام کسانی که به دوبی می آیند استقبال می کنم.

مارادونا در مورد لیونل مسی و باشگاه بارسا نیز گفت: ما در مقابل بازیکنی استثنایی هستیم. حالا هم که احمق ها صحبت می کنند، می گویند که من چطور از مسی استفاده می کردم. منوتی که بزرگترین سرمربی است، هیچ وقت به من مسیری را نشان نمی داد. الان همه از مسی صحبت می کنند. الان در دنیای روزنامه نگاری آرژانتین همه دوستان مسی هستند وهمه اینها به واقع مگسان گرد شیرینی هستند.

سرمربی اسبق آلبی سلسته ادامه داد: من مراسم اهدای توپ طلا را دیدم. خیلی خوب است مسی توپ طلا را بالای سر برد. من از کت و شلوارش واقعا خوشم آمد. واقعا خوشحال شدم او به تمام دنیا نشان داد شخصیت خاص خودش را دارد که با این کت و شلوار در مراسم حاضر شد. اگر او می خواست با شلوار جین و کفش اسپورت توپ طلا را بگیرد هم می توانست این کار را بکند.

وی در مورد عملکرد این ستاره آرژآنتینی در بارسلونا متذکر شد: من بر این باور هستم که مسی به شیوه ای که دوست دارد، بارسلونا را به بازی در می آورد چراکه ژاوی با برخی از مشکلات فیزیکی که دارد کمی عقب تر بازی می کند. نباید چیزی گفت. زمان به او خواهد گفت که تجربیاتش را چطور در مدیریت بازی ها به کار بگیرد. من اعصابم خرد می شود در هر ضربه آزاد ژاوی یا آلوس پشت توپ قرار می گیرند. باید توپ را مسی بگیرد و به آن ضربه بزند و باید عادت کند در ضربات ایستگاهی هم تمام کننده باشد.

مارادونا در پایانی در مورد عملکرد مسی در جام جهانی نیز گفت: در جام جهانی می دیدم مسی سختی زیادی می کشد. او کسی بود که بیشتر از همه گریه کرد. این را به آن آرژانتینی های احمقی می گویم که می گویند مسی حسی به پیراهن تیم ملی ندارد. من در اتاق دیگری بودم که صدای گریه های مسی را می شنیدم. این را برای دالاما و جیانینا، دخترانم تعریف کردم و واقعا موهای آنها سیخ شد.

دیه گو مارادونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر