کد خبر: 68522 A

فوتبالیست‌ها احمق نیستند؛

جذاب ترین بخش کار من تلاش برای متقاعد کردن بازیکنان برای پیروی از یک ایده است و این نقشی اساسی برای تکان دادن بازیکنان از دیدگاه من دارد.

سرمربی سابق بارسلونا تاکید کرد که درس های زیادی از لیونل مسی گرفته و او را بهترین مدافع دنیا قلمداد کرد.

به گزارش ایلنا، پپ گواردیولا که در کنفرانسی به نام "احساس، لیدری و کار تیمی" در تور آمریکای جنوبی حضور یافته بود، با بیان این مطلب اظهار کرد: مسی بهترین مدافعی است که در دنیا وجود دارد. زمانی که قرار باشد او توپ را بگیرد، حتما می گیرد. مطمئنم اگر او را در پست مدافع چپ قرار بدهیم، در این پست هم می درخشد.

وی در ادامه افزود: قطعا من هیچ بازیکنی را مثل او ندیده ام و درس های زیادی از او آموخته ام. در مورد تاثیرگذاری مسی در جریان بازی ها همین بس که بگویم اگر او تنها وظیفه و مسئولیتش را در نزدیکی محوطه جریمه انجام می داده، پس من چه باید بگویم؟

سرمربی فصل آینده بایرن مونیخ درباره اولین دیدارش با لیونل مسی نیز خاطرنشان کرد: اولین باری که بازی مسی را دیدم یادم است. هیچ وقت تا قبل از آن بازی کردنش را ندیده بودم ولی تیتو همان موقع از بازی های فوق العاده مسی برایم گفته بود. لئو هیچ مشکلی برای بازی کردن در جناح راست و مبدل شدن به یک بازیکن شماره 9 کاذب ندارد. او خیلی سریع توپ را می گیرد. به نظر من والدین او بودند که او را مبدل به این بازیکن به این خوبی کردند.

وی همچنین درباره هدایت بازیکنی مانند خاویر ماسچرانو نیز افزود: هدایت ماسچرانو هم یکی از آن کارهای بزرگی بود که نصیب من شد. او یک انسان درخشان است. در آن زمان خود من شک و تردیدهای زیادی برای خریدش داشتم. یادم می آید آن موقع خیلی با تیتو راجع به ماسچرانو حرف زدیم ولی من از بازیکنان میانی که قابلیت بازی در خط دفاعی را دارند خوشم می آید و ماسچرانو، قابلیت های زیادی برای این کار دارد. او در هر دو پستی که بازی می کند خوب کار می کند و حاضرم شرط ببندم او هم یک مربی بزرگ خواهد شد.

گواردیولا در ادامه با مطرح کردن این موضوع که سران ریورپلاته در زمان بازیگری به شدت خواهان جذب او بودند، خاطرنشان کرد: فوتبال آرژانتین در زمان فوتبالیست بودنش: زمانی که ماسچرانو به کورینتیانس رفت، من تماس هایی از باشگاه ریورپلاته داشتم که می خواستند من را جانشین ماسچرانو کنند. من در آخرین فاز عمر فوتبالی ام بودم و سران ریورپلاته به شدت خواهان به خدمت گرفتن من بودند

وی همچنین با نمجید از مربیانی مانند سزار منوتی و مارچلو بیه لسا تاکید کرد: باید از منوتی و بیه لسا تشکر کنم که 7 سال پیش وقتی من با رویای سرمربی شدن به آرژانتین آمدم، با من مثل فرزندشان رفتار کردند. من به خاطر آنها اینجا هستم و این سخنرانی هم برای آنهاست. شما باید از تلاش هایی که سزار و مارسلو نه فقط برای فوتبال آرژانتین، بلکه برای فوتبال دنیا انجام دادند، آگاه و مطلع باشید.

سرمربی سابق بارسلونا درخصوص ایده خود درباره متقاعد کردن بازیکنان نیز یادآور شد: جذاب ترین بخش کار من تلاش برای متقاعد کردن بازیکنان برای پیروی از یک ایده است و این نقشی اساسی برای تکان دادن بازیکنان از دیدگاه من دارد.

وی اضافه کرد: از زمانی که در تیم پایه ای بودم تلاش می کردم به بازیکنانم بگویم آقایان، امروز این اتفاق خواهد افتاد و اگر فلان کار را بکنیم اینطوری می شود و فکر می کنم پیروز می شویم. بعد از آن هم آن راه یا جواب می داد یا نه ولی این حرف ها رد و بدل می شد. کنترل کردن حاشیه ها و نزدیکان بازیکنان سخت ترین کار است. در مورد شخص من غیرممکن بود که بتوانم از نظر احساسی احساساتم را در کارم دخیل نکنم.

گواردیولا همچنین با تمجید از یوهان کرایف اسطوره باشگاه بارسا گفت: اگر کرایف نبود، من اینجا نبودم. او تاثیرگذارترین شخصیت در طول 25 سال اخیر در بارساست. از وقتی بچه بودم هر روز حرف های او را گوش می دادم و دیدگاه های او را در ذهنم به صورت ذخیره شده دارم. او کسی بود که بیشترین تاثیر را روی من گذاشت. همان کسی که می گفت توپ باید از مرکز زمین بگذرد و همیشه باید بیش از یک نفر از بازیکنان ما به دنبال توپ باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه فوتبالیست ها احمق نیستند، اذعان کرد: اگر آنها این توانایی را دارند تا در ورزشی به این سختی حضور داشته باشند، باید خیلی باهوش باشند و هیچ حرف دیگری نمی ماند، بنابراین باید با آنها به عنوان افراد باهوش برخورد کرد.

سرمربی سابق بارسلونا در پایان در مورد ورزش فوتبال نیز بهخ یک جمله بسنده کرد و گفت: فوتبال به بازیکنان اختصاص دارد. نباید این را فراموش کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر