کد خبر: 74485 A

هنوز با کسی توافق نکرده‌ایم؛

می‌خواهم اعلام کنم ما بر سر هیچ قراردادی با هیچ سرمربی به توافق نرسیده ایم. این کاری است که در روزهای آتی انجام خواهیم داد.

رئیس باشگاه رئال مادرید اعلام کرد که مورینیو اخراج نشده بلکه بر اساس توافق دو جانبه از مادرید خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، فلورنتینو پرس در کنفرانس خبری اظهار کرد: بعد ازاتمام جلسه‌ای که با مدیران باشگاه داشتیم،  تصمیم اول این است که بعد از مذاکراتی که با ژوزه مورینیو داشتیم در پایان این فصل همکاری خود را به صورت دو جانبه پایان خواهیم داد. ما به این نتیجه رسیدیم که الان زمان مناسبی برای این کار است.

وی ادامه داد: ما مورینیو گام ورزشی و رقابتی مهمی برداشتیم به علاوه طبق بند 38، انتخابات ریاست باشگاه انجام خواهد شد. این انتخاب باید در روز 16 ژوئن برگزار شود. من تصمیم گرفتم خودم را نامزد شرکت در این انتخابات کرده و کاندیداتوری خود را در روزهای آینده اعلام خواهم کرد.

پرس درباره اینکه این تصمیم به منزله اخراج است یا خیر افزود: کسی، کسی را اخراج نکرده و این تصمیم بر اساس یک توافق دو طرفه بوده است. رفتن برای هیچ کسی دلنشین نیست ولی بعد از سالی که پشت سر گذاشتیم، هر دو طرف بر سر این موضوع اتفاق نظر داشتیم که زمان مناسبی برای پایان دادن به این رابطه است.

رئیس باشگاه مادریدی درباره برنامه آینده این باشگاه نیز گفت: می‌خواهم اعلام کنم ما بر سر هیچ قراردادی با هیچ سرمربی به توافق نرسیده ایم. این کاری است که در روزهای آتی انجام خواهیم داد.

وی در مورد عملکرد مورینیو نیز یاداور شد: فکر می‌کنم بالانس کلی مورینیو، از دید ما، کیفیت مهم ورزشی و رقابتی بود که او به رئال آورد. رئال در همان جایگاهی است که شایستگی‌اش را دارد. ما سال‌ها بود از مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا حذف می‌شدیم. حالا به نیمه نهایی رسیدیم و در سیدبندی، در سید یک هستیم. افرادی هستند که از نظرشان دوم شدن در لالیگا، در جام حذفی اسپانیا و رسیدن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا عادی است و از نظر خیلی‌ها همین کافی است ولی برای ما این‌طور نیست. فرهنگ ما برد است و بس. بالانس کلی، از دیدگاه ورزشی، مثبت است.

پرس درباره صحبت‌های رد و بدل شده با مورینیو نیز گفت: این فصل، شرایط از نظر سطح توقعات مورینیو و سران باشگاه، کافی و مناسب نبود ولی فصل بدی هم نبود. ما با مورینیو مذاکرات صادقانه و شفاف و نرمالی داشتیم و مدت‌ها بود که شرایط را با هم آنالیز کرده بودیم.

رئیس باشگاه مادریدی دربارخ سرمربی فصل بعد نیز خاطرنشان کرد: باید بگویم این شروع دوره جدیدی خواهد بود. امیدواریم که سرمربی جدید تیم کسی باشد که به بهبود تیم کمک کند. ما الان ثبات اقتصادی مناسبی داریم و از نظر ورزشی در سطحی هستیم که هرگز نباید این سطح را از دست بدهیم. سطحی که قبلا آن را از دست داده بودیم.

وی در واکنش به این سوال که آیا رئال دچار دو دستگی شده، متذکر شد: خیر، رئال متحدتر از همیشه است. وقتی من روی کار آمدم، شرکای رئال از دورانی حرف می‌زدند که دیگر نباید تکرار شود. رئال متحدتر از همیشه است و هیچ دو دستگی و شکستی در کار نیست. مورینیو سرمربی است که بیشترین زمان را در 20 تیم لالیگا در اختیار داشت ولی او بر این باور است که بهتر این است تیم را ترک کند و دلایلی که برای جدایی داشت برای من مقبول بود.

پرس افزود: من دوست داشتم مورینیو می‌توانست به کارش ادامه دهد. بر این باورم که یک سرمربی می‌تواند به تیمش ثبات دهد. از نظر فشارها، باید بگویم هر فردی یک حد نهایتی دارد و این چیزی است که الان اتفاق افتاد. مورینیو فکر می‌کند سطح فشارها در رئال در حدی است که تحملش سخت است و تا به اینجا توانسته تیم را برساند. مورینیو یک سرمربی متوقع است؛ چه از خودش و چه از سایرین توقعات زیادی دارد و این است که او را خسته کرد. مطمئنم مورینیو هم گاهی وقت‌ها اشتباه کرده و عذرخواهی هم کرده ولی این اصلا عادی نیست که در چنین سطح فشاری باشید. ما به این سطح فشار در تیم‌مان افتخار می‌کنیم؛ اینجا رئال مادرید است و در اینجا باید برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر