کد خبر: 75304 A

لیگ قهرمانان اروپا در ایستگاه فینال؛

فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب و از ساعت 23:15 دقیقه در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار خواهد شد.

فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب و از ساعت 23:15 دقیقه در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، جدال تمام آلمانی بایرن مونیخ و بروسیادورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا برای بسیاری جذاب و دیدنی است و برای بسیاری هم شاید کم جذابیت. دو تیمی که با کنار زدن همه غول‌های فوتبال اروپا حال به فینال رسیده‌اند و می‌خواهند با کسب کاپ قهرمانی این مسابقات برای همیشه جاودانه شوند.

بایرن مونیخ و یوپ‌هاینکس که لقب باواریایی‌‌های شهر مونیخ را یدک می‌کشند، از همان استارت اولیه رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا خود را به عنوان یک مدعی معرفی کردند و تیم‌های بزرگی را از پیش رو برداشتند. این تیم که هدایت آن را یوپ‌هایکنس برای آخرین بار در این دیدار در اختیار خواهد داشت، در شرایطی پا به دیداری حساس خود مقابل بروسیادورتموند می‌گذارد که بعد از تحقیر بارسلونا در مرحله ما قبل فینال این مسابقات بزرگ بعید است به عقیده بسیاری از کارشناسان کار چندان سختی در بازی شنبه شب داشته باشد.

این تیم که عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا را هم به خود اختصاص داده خیلی امیدوار است جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد تا مرهمی باشد بر تمامی ناکامی‌هایی که این تیم مدعی و آلمانی در فینال سال‌های گذشته این رقابت‌ها تجربه کرده است.

از طرف دیگر یوپ هاینکس که قرار است بعد از بازی شنبه شب خود در ویمبلی، برای همیشه دنیای مربی‌گری را کنار گذاشته و جای خود را در جمع باواریایی‌های مونیخ به پپ گواردیولای کبیر بدهد خیلی دوست دارد با کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا وداعی نوستالژیک با دنیای دوست‌داشتنی فوتبال داشته باشد.

اما در سوی دیگر زنبورهای وست‌فالن حضور دارند. تیمی که شاید خوشبین‌ترین هوادارنش هم در آغاز لیگ قهرمانان اروپا حتی تصور حضورش در فینال این رقابت‌ها را نداشتند. این تیم با یورگن کلاپ فرای هر آن چیزی که فکر کنیم موفق عمل کرده و بعید است شنبه شب به راحتی بخواهد از کنار جام با ارزش قهرمانی بگذرد. این تیم آلمانی که عنوان دومی بوندس‌لیگا را بعد از بایرن کسب کرده شنبه شب با همه قوا به جام قهرمانی اروپا حمله کرده و سعی در فتح آن خواهد داشت. اتفاقی که قطعا شاگردان کلاپ برای تحقق آن جنگی تمام عیار با تیم هم وطن خود به راه خواهند انداخت

شاختار دونسک، مالاگا و رئال مادرید سه تیمی بودند که بروسیا دورتموند با یورگن کلاب بعد از مرحله گروهی از سد‌شان گذشت و به فینال رسید و حالا آنها به سدی بزگ به نام بایرن رسیده‌اند. سدی که به شدت پایه‌های محکمی دارد و شکست آن تقریبا نیرویی فرای زمینی می‌خواهد.

دیدار بایرن و بروسیادورتمند در فینال لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب و از ساعت 23:15 در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار خواهد شد.

لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر