کد خبر: 75778 A

فینال لیگ قهرمانان اروپا؛

تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان با پیروزی دو بر یک مقابل بروسیا دورتموند فاتح رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شد.

تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان با پیروزی دو بر یک مقابل بروسیا دورتموند فاتح رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شد.

به گزارش ایلنا، دیدار پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته و از ساعت 23:15 در ورزشگاه ویمبلی لندن در شرایطی آغاز شد که دو تیم بایرن مونیخ و بروسیادورتموند هر دو از آلمان برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت بزرگ به مصاف هم رفتند. این دو تیم که در مسیر رسیدن خود به فینال حریفان بزرگی همچون رئال، بارسلونا را پشت سر گذشاته بودند در این دیدار با تمام قوا به جدال هم پرداختند و در پایان 90 دقیقه تلاش این بایرن و شاگردان یوپ هاینکس بودند که با نتیجه دو بر یک پیروز و جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر بردند.

در این دیدار بعد از تساوی بدون گل دو تیم در نیمه اول، ابتدا مانزوكیچ در دقیقه ۶۰ بایرن را یك گل پیش انداخت ولی هشت دقیقه بعد دورتموند با یك ضربه پنالتی ایلكی گوندوگان نتیجه را یك بر یك مساوی كرد.

در ادامه در شرایطی که دو تیم خود را مهیای ادامه بازی در وقت‌های اضافه می‌کردند این آرین روبن هلندی بود که روی پاس زیبای فرانک ریبری با عبور از سد چند مدافع زردپوش با وایدن‌فلر دروازه‌بان دورتموند تک به تک شد و با ضربه‌ای آرام دروازه این تیم را گشود تا همه چیز را به نفع خود و تیمش پایان دهد. این مهاجم هلندی که پیش از این در 4 فینال مهم زندگی‌اش ناکام بود بالاخره طسم ناکامی‌های خود و البته بایرن را شکست تا این تیم باواریایی بر فوتبال باشگاهی اروپا حکومت کند.

همچنین آرین روبن در پایان این دیدار جایزه بهترین بازیکن زمین را از دستان سرالکس فرگوسن گرفت.

لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر