کد خبر: 85384 A

برزیل، برزیل است؛

من احترام زیادی برای اسپانیا قائل هستم ولی برزیل، برزیل است و ما در خانه بازی می‌کنیم.

 سرمربی تیم ملی برزیل که عمر این فوتبال زیبای اسپانیایی فقط تا 2 سال آینده است و بعد از آن جوانان اسپانیایی با سبک دیگری بازی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، لوئیس فلیپه اسکولاری در نشست خبری فینال جام کنفدراسیون‌ها گفت: نیازی به صحبت کردن در مورد اسپانیا نیست. تنها باید با بازیکنان خودم صحبت کنم. من احترام زیادی برای اسپانیا قائل هستم ولی برزیل، برزیل است و ما در خانه بازی می‌کنیم.

اسکولاری ادامه داد: من راجع به تیم مدعی صحبت نمی‌کنم. بر این باورم که اسپانیا در 6 سال اخیر تمام جام‌های قهرمانی را فتح کرده و با همین تیم کنونی بازی کرده و تیم بزرگی است، ولی برزیل هم تیم بزرگی است و ما با فروتنی، قدرت و روحیه‌ای بالا مقابل اسپانیا قرار خواهیم گرفت.

وی به علاوه با اشاره به اینکه هنوز 2 سال از عمر «ژوگو بونیتو»(فوتبال زیبای) اسپانیا باقی مانده متذکر شد: ما در جام‌جهانی1982 فوتبال زیبا را ارائه دادیم و قهرمان نشدیم. نتیجه را قربانی ارائه بازی تماشایی نمودیم. تیم ملی اسپانیا خوب و زیبا بازی کرده و به قهرمانی رسیده ولی این نسل فوتبال اسپانیا دو سال دیگر به پایان می‌رسد. این نسل فراموش نخواهد شد ولی جوانان تیم ملی اسپانیا با این سبک بازی نخواهند کرد.

اسکولاری همچنین خاطرنشان کرد: اسپانیا فوتبالی تماشایی را ارائه می‌کند ولی امروز روز خاصی برای بازیکنان من است و مطمئنم بازی فوق‌العاده‌ای را انجام خواهیم داد و از نقش خود حمایت خواهیم کرد. می‌دانیم در مقابل خود تیمی را داریم که فوتبالی تماشایی ارائه می‌کند ولی آنها هم نقاط ضعف متعددی دارند، دقیقا مثل تمام تیم‌های دنیا.

اسکولاری در پایان افزود: مهمترین چیز این است که ما به دنیا گفته‌ایم برزیل در مسیر مناسبی برای جام جهانی قرار گرفته است. ما نشان دادیم تیمی داریم که می‌تواند قهرمان جام‌جهانی شود.

گفتنی است، تیم‌های برزیل و اسپانیا امشب از ساعت 2:30 بامداد در فینال جام کنفدراسیون‌ها به مصاف هم خواهند رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر