کد خبر: 43253 A

کشتی نباید متکی به تک مهره‌ها باشد؛

نفرات حاضر در جام امید که در غالب بیست تیم با نام قهرمانان المپیک در یک گروه و به صورت دو حذفی به مصاف هم می‌روند از دل دو مرحله کارگاه‌های فنی ویژه استعدادهای بالقوه انتخاب شده اند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: رقابت‌های کشتی آزاد جام امید یک فرصت مناسب برای خودنمایی استعدادها است.

به گزارش ایلنا، محمد طلایی با بیان این مطلب افزود: با توجه به برنامه فرآیند انتخاب تیم‌های ملی، یکی از مراحل آن برگزاری جام امید است.

وی ادامه داد: نفرات حاضر در جام امید که در غالب بیست تیم با نام قهرمانان المپیک در یک گروه و به صورت دو حذفی به مصاف هم می‌روند از دل دو مرحله کارگاه‌های فنی ویژه استعدادهای بالقوه انتخاب شده اند.

دارنده مدال طلای جهان تصریح کرد: نفرات حاضر در کارگاه‌های فنی از دل رقابت‌های عمومی کشتی آزاد، نفرات معرفی شده توسط 24 هیئت استانی و آزادکاران برتر مسابقات استانی انتخاب شده بودند و در دو مرحله اردو این نفرات تمرینات آموزشی زیر نظر کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و مربیان منتخب شرکت کردند و پس از بررسی آزادکاران را برای جام امید انتخاب کردیم.

دارنده مدال نقره جهان تاکید کرد: برگزاری رقابت‌های جام امید یک گام مثبت برای میدان دادن به نفرات مستعدی است که هیچ‌گاه در هیچ میدانی فرصت برای خودنمایی نداشته‌اند و به این طریق می‌توانیم در آینده در هر وزن چند کشتی‌گیر قابل اطمینان داشته باشیم و متکی به تک مهره‌ها نباشیم و کشتی راه خود را موفقیت‌های بلندمدت هموار کند.

دارنده مدال برنز جهان در پایان خاطرنشان کرد: کمیته فنی این مسابقات را به دقت زیر نظر می‌گیرد و بین 6 تا 8 کشتی‌گیر در هر وزن از دل این رقابت‌ها که روزهای 19 و 20 بهمن‌ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود، برای شرکت در مرحله اول رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای شرکت در رقابت‌های جهانی سال 2013 در نیمه دوم فروردین ماه سال آینده انتخاب می‌شوند.

 

محمد طلایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر