کد خبر: 49032 A

خطیب به ایلنا خبر داد:

در روند قهرمانی جایزه ای خاص طبق مصوبات وزارت ورزش با آنان تعلق می گیرد ولی در کنار این مطلب فدراسیون هم به صورت ویژه آنان را تشویق خواهد کرد.

سرپرست فدارسیون کشتی تاکید کرد که کشتی‌گیران فرنگی‌کار پیروز پس از هر برتری در مرحله گروهی مورد تشویق مادی و معنوی قرار گرفته‌اند.

حجت‌الله خطیب در گفت‌و‌گو با ایلنا درخصوص نشست با هیات رئیسه فیلا و روسای فدراسیون‌های خارجی در تهران گفت: در صورت موافقت نماینده فیلا قرار است این همایش امشب برگزار شود. طی صحبت‌های که با کیم و سابا هگدوش نماینده مجارستانی فیلا داشتیم، ضمن خوش‌بینی به تلاش‌ها برای بر طرف کردن خطر حذف کشتی از المپیک بر این مطلب تاکید داشتند که در این زمینه به هیچ عنوان نباید کم کاری صورت بگیرد.

سرپرست فدارسیون کشتی ادامه داد: فیلا در نظر دارن تا خیلی فعالانه با موضوع برخورد کند و می‌خواهند دولت‌ها، پارلمان‌ها، سیاسیون، بخش‌های اقتصادی و به خصوص بخش‌هایی که از کشتی منتفع می‌شوند به صحنه بیایند و یک حرکت جدی در این زمینه صورت بپذیرد تا شاهد حذف ورزش کشتی از المپیک نباشیم.

وی افزود: معتقدم این تلاش‌ها خیلی جدی‌تر از این که در حال حاضر در دستور کار قرار گرفته، باید مطرح شود. باید در کنار جمع‌آوری امضا و اقدامات اینترنتی باید شیوه‌ای جدید کارآمدی را نیز کشف و به کار بگیریم. این اقدامات خوب است ولی باید شیوهای جدیدتری به کار گرفته شود. در کل فضای پیش رو فضای خوبی نیست و برای تغییر باید تلاش بیشتری شود.

خطیب در خصوص تقدیر خاص از فرنگی‌کاران در صورت قهرمانی جام‌جهانی تهران گفت: کشتی‌گیران برنده پس از هر پیروزی مرحله گروهی مورد تشویق مادی و معنوی قرار گرفته‌اند. در صورت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جایزه‌ای خاص طبق مصوبات وزارت ورزش به آنان تعلق می‌گیرد ولی در کنار این مطلب فدراسیون هم به صورت ویژه آنان را تشویق خواهد کرد.

سرپرست فدارسیون کشتی درخصوص اساسنامه ارسالی به فیلا و نتیجه حاصل شده، عنوان کرد: کلیات اساسنامه مورد تائید قرار گرفته و عنوان شده در مورد مفاد آن باید بحث و گفت‌وگو انجام شود. به طور قطع فیلا پس از اتمام جام جهانی فیلا نقطه نظرات جدیدتری را به ما اعلام می‌کند. خوشبختانه رابطه ما با فیلا خوب است و گام‌های لازم با بحث و تعامل در خصوص تائید اساسنامه برداشته خواهد شد تا به یک نتیجه‌گیری خوب برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید با اتمام مسابقات جام‌جهانی زمان مناسب برای بازگشت محمد بنا فرا رسیده باشد، خاطرنشان کرد: امروز محمد بنا در مسابقات حضور ندارد، ولی از پیروزی و قهرمانی تیم لذت می‌برد. درست است در کنار تیم نیست ولی روح او با تیم است و تعامل خوب کاری بین وی و کادر فنی حاکم است. امروز ما خلا فیزیکی حضور محمد بنا را داریم ولی امید داریم شکل قشنگ‌تری از کار را در آینده شاهد باشیم.

مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی تهران؛
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر