کد خبر: 48996 A

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران:

سیستان و بلوچستان تنگه احد ایران اسلامی است و درب باغ شهادت در این منطقه همچنان باز است.

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: سیستان و بلوچستان تنگه احد ایران اسلامی است و درب باغ شهادت در این منطقه همچنان باز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زاهدان، سردار سید محمد آقامیر در همایش نخستین کاروان راهیان نور شرق کشور در زاهدان بیان کرد: سیستان و بلوچستان با افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز خاکی با دو کشور افغانستان و پاکستان از موقعیت استرتژیک و مهمی برخوردار است و در واقع این منطقه هم با تهدید سخت و هم تهدید نرم از سوی دشمنان رو به رو است.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام و نظام اسلامی با شبیخون فرهنگی و جنگ نرم و همچنین سرمایه گذاری زیاد تلاش گسترده‌ای را برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و انحراف جوانان آغاز کرده‌اند و به همین سبب با اجیر کردن عده‌ای مزدور و افراد نادان با بمب گذاری و انفجار شمار زیادی از مردم شیعه و سنی این استان را به شهادت رسانده‌اند.

وی همچنین تاکید کرد: مردم ولایتمدار و وفادار به نظام اسلامی اعم از شیعه و سنی در این استان با ایثار و از خودگذشتگی برای ایجاد امنیت تلاش مضاعفی انجام می‌دهند زیرا امنیت سیستان و بلوچستان به معنای امن شدن تمام خانه‌های ایران و ایرانی، یعنی امن شدن جوانان ایران اسلامی است.

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران تاکید کرد: تکریم مردم این استان وظیفه آحاد ملت است، زیرا همانگونه که در جنگ هشت ساله تحمیلی تمام ایرانیان با جان و دل از کشور و نظام اسلامی دفاع کردند اکنون نیز در جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی که از استانهای مرزی آغاز شده، تمامی هموطنان سهیم باشند.

وی افزود: برگزاری کاروان راهیان نور و اعزام این اردو به سیستان و بلوچستان و شرق کشور به این دلیل است که این استان همچون جنوب و غرب کشور مکان شهادت شمار زیادی از بهترین فرزندان ملت ایران است و دفتر شهادت در این استان همچنان گشوده است.

وی بیان کرد: در نخستین اقدام حدود ۱۴۰ نفر از ورزشکاران بنام و پیشکسوت، قهرمانان و پهلوانان و مدیران و مسوولان ورزشی شهرداری تهران در قالب کاروان راهیان نور به این استان سفر کردند.

قائم مقام شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور نیز در این همایش گفت: سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان دیار عشق و شهادت و مظهر ایثار و از خودگذشتگی است.

حجت الاسلام طباطبائی نسب افزود: این استان خط مقدم جبهه مقابله با شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی است و مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با عشق و علاقه و وفاداری به نظام اسلامی همچون سدی مستحکم در مقابل هجمه‌ها و دسیسه‌های گوناگون دشمنان ایستاده‌اند.

وی بیان کرد: به برکت رهبریهای مدبرانه مقام عظمای ولایت اتحاد و انسجام ناگسستنی میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اعزام کاروان راهیان نور به جنوب، غرب و شرق کشور گفت: خاطرات اعضای این کاروان‌ها باید جمع آوری و برای اطلاع نسل جوان منتشر شود.

در این همایش خیرخواه معاون فرهنگی شهرداری زاهدان نیز گزارشی از موقعیت جغرافیایی و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوان سیستان و بلوچستان ارائه کرد.

سرهنگ پیروزی مسوول تریبت بدنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان نیز از حضور اعضای این کاروان در استان تقدیر و اظهار امیدواری کرد که اعزام کاروان راهیان نور به این استان ادامه یابد.

در پایان این همایش ۱۷ نفر از ورزشکاران و قهرمانان سیستان و بلوچستان که در عرصه‌های ملی و بین المللی مقام‌های بر‌تر کسب کرده‌اند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

نخستین کاروان راهیان نور شرق کشور به سرپرستی سردار سید محمد آقامیر و حضور حجت الاسلام طباطبائی نسب قائم مقام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و شماری از ورزشکاران بنام و پیشکسوتان ورزشی از جمله پدر ورزشکاران قهرمان (دبیرو پژمان، بهنام ابوالقاسم‌پور، محمد مومنی، محسن کاوه، پهلوان غلامی، نایب رییس فدارسیون هندبال کشور با
۱۴۰ نفر عضو در مدت چهار روز سفر به سیستان و بلوچستان علاوه بر دیدار با خانواده شهدا، ائمه جمعه و بازدید از مناطق مرزی، در همایش‌های مختلف در زاهدان و چابهار که به منظور تجلیل از ورزشکاران ملی و بین المللی این استان برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر