کد خبر: 49062 A

سرپرست معاونت صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:

در زمینه توزیع کالاهای اساسی پر مصرف با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال مشکلی نداشته و هیچ کمبودی در سطح عرضه نخواهیم داشت.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در زمینه توزیع کالاهای اساسی پر مصرف با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال مشکلی نداشته و هیچ کمبودی در سطح عرضه نخواهیم داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، محمد رفیع سلطانزاده اظهار داشت: کالاهایی از جمله مرغ، برنج، سیب و پرتقال، گوشت قرمز هم اکنون در انبار‌ها و سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است و به مرور به میزان آن نیز افزوده می‌شود.

وی افزود: امسال ۱۰۰۰ تن میوه از جمله سیب و پرتقال از آذربایجان و مازندران توسط مباشرین عمده استان و تحت نظارت این سازمان خریداری شده تا در ایام پایانی سال با قیمتی که به زودی اعلام می‌شود به منظور تنظیم بازار عرضه شود و هم اکنون نیز بخشی از این میوه در سردخانه‌های استان ذخیره و در روزهای آینده تمام این محصول به استان حمل می‌شود.

سرپرست معاونت صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در زمینه توزیع مرغ نیز گفت: در مورد مرغ تولید داخل و وارداتی نیز ذخیره بسیار مناسبی داریم به علت افزایش قیمت مرغ در هفته گذشته، توزیع بیش از ۳۰۰ تن آن را آغاز کردیم که موجب کاهش قیمت شد و به مرور به علت افزایش تقاضای مردمی توزیع را گسترده‌تر خواهیم کرد.

سلطانزاده ادامه داد: برنج نیز هم اکنون در حال عرضه در سطح بازار است و گوشت قرمز وارداتی نیز در ایام مشخص عرضه خواهد شد.

وی به مردم اطمینان داد که کمبودی از لحاظ کالاهای مورد نیاز در سطح بازار مشاهده نمی‌شود و تمامی کالاهای مورد نیاز نیز در سطح نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا که از ۵ الی ۲۵ اسفند به صورت شناور در سراسر استان برگزار می‌شود، عرضه خواهد شد.

سرپرست معاونت صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: این نمایشگاه‌ها در هشت شهرستان از جمله زاهدان، خاش، چابهار، نیکشهر، ایرانشهر سراوان و کنارک با بیش از ۷۵۰ غرفه و تخفیف ۵ الی ۱۵ درصدی کالاهای مورد نیاز را عرضه خواهند کرد.

سلطانزاده افزود: کمیته‌های قیمت‌گذاری و کیفیت نیز تشکیل شده تا شاهد عرضه کالا‌ها با قیمت و کیفیت مناسب در سطح نمایشگاه‌ها باشیم.

وی گفت: نمایشگاه زاهدان در تاریخ ۵ لغایت ۲۳ اسفند ماه در محل خیابان دانشگاه، محل دائمی نمایشگاه‌های استان برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این نمایشگاه‌ها هم از توان اصناف و واحدهای تولیدی استان استفاده شده و ۳۰ درصد غرفه‌داران نیز از سایر استان‌ها حضور خواهند داشت و تأکید به عرضه کالاهای ایرانی در نمایشگاه شده است.

سلطانزاده افزود: کیف، کفش، پوشاک، آجیل و خشکبار، انواع شیرینی‌جات، محصولات لبنی، محصولات پروتئینی و غذایی و کالاهای اساسی از جمله کالاهایی است که در این نمایشگاه‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه خواهند شد.

وی تصریح کرد: بازرسان و قضات تعزیرات حکومتی و کار‌شناسان قیمت اتحادیه‌های صنفی نیز به صورت مستقیم بر عرضه کالا‌ها، کیفیت و قیمت آن نظارت خواهند داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر