کد خبر: 74460 A

امنیت منطقه ایرانشهر و سیستان و بلوچستان را ارتقا می‌دهد؛

در حال حاضر با کمبود امکانات، وضعیت به گونه‌ای است که برای انجام برخی اقدامات قضایی باید از استان‌های هم‌جوار کمک بگیریم.

 ایلنا: حجت‌الاسلام طاوسی،نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایرانشهر، در دیدار با حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور، گفت: تقویت دستگاه قضایی در جنوب شرق کشور امنیت منطقه ایرانشهر و سیستان و بلوچستان را ارتقا می‌دهد.

حجت‌الاسلام طاوسی در این دیدار با برشمردن موقعیت حساس و مهم شهرستان ایرانشهر اظهار داشت: ایرانشهر به لحاظ برخورداری از جمعیت نیروی انسانی جوان و داشتن استعدادها و ظرفیت‌های طبیعی، موقعیت مناسبی برای ایجاد اشتغال و پیشرفت اقتصادی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در ایرانشهر افزود: مردم ایرانشهر، مردمی شریف و ولایت‌مدار هستند و در صحنه‌های مختلف، علیرغم توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان، پایبندی خود را به‌نظام و انقلاب نشان دادند.

حجت‌الاسلام طاوسی در ادامه سخنان خود، بر تقویت دستگاه قضایی در منطقه ایرانشهر و سیستان و بلوچستان تأکید کرد و افزود: در حال حاضر با کمبود امکانات، وضعیت به گونه‌ای است که برای انجام برخی اقدامات قضایی باید از استان‌های هم‌جوار کمک بگیریم و این باعث می‌شود پرونده‌های قضایی دچار اطاله رسیدگی شود.

امام‌جمعه ایرانشهر ضرورت تقویت ساز و کارهای امنیتی در منطقه جنوب شرق کشور یادآور شد و اظهار داشت: یکی از راه‌های برقراری امنیت، تقویت دستگاه قضایی است و این مسئله تأثیر بسیار زیادی در پیشگیری از وقوع جرم، ایجاد امنیت و افزایش هزینه‌های ارتکاب جرم دارد.

 حجت‌الاسلام طاوسی در پایان، از دادستان کل کشور خواست برای تقویت دستگاه قضایی منطقه ایرانشهر و سیستان و بلوچستان تدابیر ویژه اتخاذ كند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر