کد خبر: 8570 A

استاندار سیستان و بلوچستان:

حاتم نارویی در دیدار با خانواده شهدای وحدت در شهر پیشین گفت: خون شهدای وحدت ریسمان اتحاد اقوام و طوایف و پیروان مذاهب مختلف در استان را مستحکم کرد.

 ایلنا - زاهدان: استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با خانواده شهدای وحدت در پیشین سرباز اظهار داشت: آمیخته شدن خون شیعه و سنی در حادثه تروریستی "پیشین" ریسمان اتحاد اقوام، طوایف و پیروان مذاهب مختلف در استان را مستحکم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از زاهدان، «حاتم نارویی» دوشنبه شب در دیدار با خانواده شهدای وحدت در مسجد جامع شهر "پیشین "با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وحدت بویژه سرداران شهید شوشتری و محمد‌زاده عنوان کرد: شهدای وحدت جانشان را فدا کردند تا امروز ما در آسایش و امنیت باشیم.

وی افزود: عملیات تروریستی "پیشین " و شهادت شماری از هموطنان شیعه و سنی به دنیا ثابت کرد که برای دشمنان اسلام شیعه و سنی فرقی ندارد و تنها هدفشان نابودی دین مبین اسلام و مسلمانان است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان ابراز کرد: در این حادثه خون شیعه و سنی در هم آمیخت و به معنای واقعی وحدت تجلی پیدا کرد و بدخواهان و ظالمان برای همیشه رسوا شدند.

نارویی با اشاره به توانمندی های بخش مرزی پیشین اظهار داشت: مرز تهدید نیست بلکه فرصت بسیار مغتنمی برای بهره گیری مطلوب از آن و توسعه فعالیت های تجاری است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های لازم باید از تمام مزایای مرز به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به مبادلات پیله وری و کالای چمدانی مرزنشینان تصریح کرد: این موضوع برای بهبود معیشت مرزنشینان باید قانونمند و اجرایی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان از پیشین به عنوان شهر متدینین یاد و عنوان کرد: این شهر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به گذشته متحول شده است و ما باید قدردان این دولت و نظام باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح "ارتقا ارتفاع تاج سد پیشین" به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی آب خاطر نشان کرد: این طرح باید با کار‌شناسی دقیق اجرا شود تا خدای نکرده مشکلی برای مردم شهر پیشین به وجود نیاید.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان به ساخت پروژه کشتارگاه صنعتی توسط بخش خصوصی در نقطه صفر مرزی اشاره و بیان کرد: بزودی برای کمک به این کشتارگاه و تامین دام مورد نیاز پست قرنطینه دام در این نقطه راه اندازی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان این نشست با اهدا لوح و هدایایی از خانواده‌های شهیدان "عمران زرنما و محمد بیر" تجلیل کرد.

همچنین حاتم نارویی در بدو ورود به پیشین با حضور در نقطه صفر مرزی کلنگ ساخت "پایانه باری و مسافری مرزی پیشین" را به زمین زد. این پایانه در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار ساخته می‌شود که با تکمیل آن مرز پیشین رسما بین المللی می‌شود. اعتبار اولیه اجرای این طرح ۲۰ میلیارد ریال است که تکمیل آن ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر