کد خبر: 8685 A

استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان سرباز به لطف خدا و خدمات دولت دهم متحول شده است.

زاهدان - ایلنا: استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهرستان سرباز به لطف خدا،با خدمات دولت دهم متحول شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از زاهدان، حاتم نارویی روز دوشنبه در نشست مشترک شورای اداری و معتمدان و ریش سفیدان شهرستان سرباز عنوان کرد: با وجود خدمات فراوانی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه در دولت نهم و دهم در سیستان و بلوچستان انجام شده اما به سبب گستردگی و پهناوری این استان هنوز جای کار بسیار دارد.

وی افزود: استانی که در گذشته از کمترین امکانات و زیر ساخت‌ها محروم بود اکنون به همت دولتمردان و توجه مسوولان نظام در حال توسعه و پیشرفت است و محرومیت‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان ابراز کرد: با وجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوان، کلمه محرومیت زیبنده این استان نیست باید همه مردم و مسوولان دست در دست هم بدهند و از این نعمات خدادادی برای توسعه و پیشرفت منطقه بیشترین بهره را ببرند.

نارویی با اشاره به ترفندهای دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مردم شیعه و سنی استان تصریح کرد: استکبار همواره با استفاده از نوکران و مزدوران سرسپرده خود سعی در ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مردم شیعه و سنی استان را داشته است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مرحومان "مولوی عبدالعزیز ملازهی و آیت الله کفعمی" از پایه گذاران وحدت واقعی بین اقوام و طوایف و مذاهب مختلف استان بودند که با وجود توطئه‌های مختلف دشمنان، راه این دو روحانی بزرگوار سنی و شیعه با موفقیت ادامه یافته و امروز نیز باید این راه با جدیت ادامه یابد.

نارویی خطاب به علما و معتمدان و ریش سفیدان طوایف شهرستان سرباز بیان کرد: امروز همه ما دشمن مشترک داریم و اگر فاصله‌ای بین ما ایجاد شود در آن فاصله دشمن قرار می‌گیرد و تلاش می‌کند هر روز این جدایی را بیشتر کند و در این راه از هیچ جنایت و خیانتی هم فروگذار نیست.

وی خاطر نشان کرد: امروز هیمنه آمریکا و استکبار جهانی توسط نظام جمهوری اسلامی ایران شکسته و مچاله و در زباله‌دان تاریخ انداخته شده است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توانمندیهای کشاورزی شهرستان سرباز تاکید کرد: این شهرستان از نعمت آب و هوای مناسب و مطلوبی برای کاشت انواع محصولات گرمسیری و خارج از فصل برخوردار است و باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

وی با توجه به آسیب پذیر بودن زمین‌های کشاورزی حاشیه رودخانه سرباز از مسوولان دست اندرکار خواست طرح جامع برای ساخت سیل بند تهیه و ارائه کنند.

نارویی همچنین بر تسریع در تکمیل پلهای کشیکور، پیشین و خیر آباد تاکید کرد.

استاندار گفت: شهرستان سرباز علاوه بر برخورداری از مواهب کشاورزی، از فرصت مرز نیز بهره‌مند است که این خود زمینه بسیار مناسبی برای توسعه و پیشرفت منطقه و حل مشکل بیکاری است.

وی افزود: بر اساس قول مسوولان کشور هیچ گونه محدودیتی برای فعال کردن بازارچه مرزی در این استان وجود ندارد، بر همین اساس لازم است مسوولان دست اندرکار و بخش خصوصی بویژه صاحبان سرمایه بومی همت خود را به توسعه کار تجارت و بازرگانی معطوف سازند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از جوانان جویای کار خواست بجای انتظار برای استخدام در دستگاههای دولتی با تشکیل تعاونی و استفاده از تسهیلات فراوان بانکی و توانمندیهای منطقه به ایجاد اشتغال بخصوص در بخش کشاورزی و دامپروری برای خود و دیگران بپردازند.

وی ساخت واحدهای بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی و سردخانه برای نگهداری میوه‌های متنوع را از دیگر زمینه‌های ایجاد اشتغال ذکر کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه سفر به شهرهای جنوبی استان از منطقه مرزی پیشین بازدید و با خانواده شهدای وحدت دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر