کد خبر: 89972 A

مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد:

کشتارگاه‌های استان با ۱۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند./ «تب کریمه کنگو» را آنقدر در سیستان و بلوچستان برجسته کردیم که اکنون۱۷ واحد پرواربندی بزرگ و ۱۲۰۰ واحد کوچک غیر فعال شده‌اند.

ایلنا: مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: علی رغم دستور مقام معظم رهبری در مورد استفاده از ظرفیت دام استان، متاسفانه اکنون ما هیچ مزیتی نمی‌بینیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زاهدان، رضا نجفی طی جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در استانداری ضمن بیان مطلب بالا اظهار کرد: در بحث سلامت اجتماع باید به سلامتی پایدار برسیم و محرومیت‌ها را از طریق تنوع زیاد فعالیت‌های کشاورزی استان کاهش دهیم.

وی ادامه داد: اگر به لحاظ تامین مواد غذایی محروم هستیم، به جهت کیفیت تولید مواد غذایی جز استان‌های بر‌تر قرار داریم، بیشتر محصولات کشاوزی ما ارگانیگ است و کمتر در جاهای دیگر کشور این گونه تولید داریم.

دبیر ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه از ایجاد حساسیت‌های فراوان در مورد دام انتقاد کرد و افزود: برچسته سازی در این حوزه موجب شده که اکنون۱۷ واحد پرواربندی بزرگ و ۱۲۰۰ واحد کوچک غیر فعال شده‌اند، کشتارگاه‌های استان نیز با ۱۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

نجفی با اندازه خواندن استفاده ۳۰ درصدی از ظرفیت تولید مرغ استان در فروشگاه‌های عرضه فراورده‌های پروتئینی برای توجه به تولیدات بومی، ابراز داشت: اگر این کار انجام شود خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر