کد خبر: 429 A

یك فعال كارگری در خراسان شمالی:

دولت به جای واردات محصولات کشاورزی به قیمت چند برابر نرخ داخلی، با تضمین خرید محصولات داخلی با مبلغ کمتر سعی کند آسیب کمتری به كشاورزان وارد شود.

 یک فعال کارگری در خراسان شمالی عنوان کرد: اقدامات دولت در رفع مشکلات کشاورزان و خرید تضمینی محصولات کشاورزی سبب حفظ اشتغال موجود در این بخش خواهد شد.

فرهاد هدایتی با بیان اینکه دولت می‌بایست هر چه سریع‌تر برای محصولات کشاورزان چاره‌ای بیاندیشد به ایلنا گفت: دولت برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی باید از لحاظ قانونی فکری اساسی در این زمینه انجام دهد.

او افزود: متاسفانه به دلیل عدم سیاست گذاری مناسب در بخش تعیین نرخ خرید محصولات کشاورزی، هم‌اکنون کشاورزان محصولات خود را با قیمت بالا‌تر به واسطه‌ها می‌فروشند.

دبیر اجرایی خانه کارگر در ادامه بر افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: دولت به جای واردات محصولات کشاورزی به قیمت چند برابر نرخ داخلی، با تضمین خرید محصولات داخلی با مبلغ کمتر سعی کند آسیب کمتری به كشاورزان وارد شود.

به گفته وی، دولت باید برای جلوگیری از معضل بیکاری در این بخش، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را افزایش دهد تا با ایجاد انگیزه تولید کشاورزان تولیدات خود را به دلال‌ها نفروشند.

این فعال کارگری تاکید کرد: انتظار داریم در شرایط فعلی که دولت هیچ ابزاری برای تشویق کشاورزان به تحویل محصولات خود با نرخ خرید تضمینی در اختیار ندارد، برای کوتاه کردن دست سوداگران سریعا نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را افزایش دهد.

وی افزود: درغیر این صورت، دولت مجبور می‌شود با واردات محصولات کشاورزی همانند گندم وجو از کشورهای خارجی مبالغ هنگفتی را پرداخت متضرر شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر