کد خبر: 8524 A

دبیر خانه کارگر خراسان شمالی:

تا کنون تعداد زیادی از شاغلین در بخش کشاورزی و سایرحوزه‌های زیر مجموعه‌ از خدمات بیمه‌ای محروم هستند که جهت حمایت از كشاورزی ضروری است تمامی کشاورزان و دامداران استان تحت پوشش بیمه از جمله تامین اجتماعی قرار بگیرند.

دبیر خانه کارگر خراسان شمالی سهم اشتغالزایی این استان در حوزه كشاورزی را ۳۵ درصد اعلام كرد و بر ضرورت صدور پروانه اشتغال برای فعالان این بخش و همچنین ارائه آموزش، پیگیری بیمه کشاورزان، ایجاد کمیته‌های نرخ گذاری برای محصولات کشاورزی تاكید كرد.

فرهاد هدایتی در این باره به ایلنا گفت: با توجه به اینکه کشاورزی و دامداری یکی از ارکان اصلی اشتغال زایی در این استان محسوب می‌شود به منظور هویت بخشی به فعالیت‌های کشاورزی، صدور پروانه اشتغال برای فعالان این بخش و همچنین ارائه آموزش، پیگیری بیمه کشاورزان، ایجاد کمیته‌های نرخ گذاری برای محصولات کشاورزی در استان ضروری است.

او در ادامه افزود: افزایش تعداد طرح‌های کشاورزی و دامداری با توجه به غیر صنعتی بودن استان کمک فراوانی به کاهش نرخ بیکاری خواهد کرد.

این فعال كارگری با تاكید بر ارائه خدمات بیمه‌ای به فعالان بخش کشاورزی، گفت: تا کنون تعداد زیادی از شاغلین در بخش کشاورزی و سایرحوزه‌های زیر مجموعه‌ از خدمات بیمه‌ای محروم هستند که جهت حمایت از كشاورزی ضروری است تمامی کشاورزان و دامداران استان تحت پوشش بیمه  از جمله تامین اجتماعی قرار بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر