کد خبر: 1078 A

فرمانده پلیس راهور استان البرز:

در سال جاری، استان البرز مقام اول را در سوانح رانندگی داشته و 339 هزار نفر در این سوانح کشته شده اند. استان فارس، تهران و خراسان روضوی در مقام های بعدی قرار دارند.

کرج - ایلنا: سالانه یک میلیون نفر در سوانح رانندگی کشته می شوند و 500 هزار نفر نیز دچار مصدومیت می شوند. به عبارتی، 2 درصد علل مرگ و میر در جهان به سوانح رانندگی اختصاص دارد درحالی که این رقم تنها در استان البرز بالغ بر 10 درصد است.

به گزارش ایلنا فرمانده پلیس راهور استان البرز در جلسه شورای ترافیک استان البرز گفت: شاخص ارزیابی سوانح رانندگی در سطح جهان 20/8 به ازای هر سیصد هزار نفر است.

وی افزود: سالانه یک میلیون نفر در سوانح رانندگی کشته می شوند و 500 هزار نفر نیز دچار مصدومیت می شوند. به عبارتی، 2 درصد علل مرگ و میر در جهان به سوانح رانندگی اختصاص دارد درحالی که این رقم تنها در استان البرز بالغ بر 10 درصد است.

وی اشاره کرد: در سال جاری، استان البرز مقام اول را در سوانح رانندگی داشته و سیصد و 39 هزار نفر در این سوانح کشته شده اند. استان فارس، تهران و خراسان رضوی در مقام های بعدی قرار دارند.

کمالوند تصریح کرد: 48 درصد تصادفات منجر به فوت به عابران پیاده اختصاص دارد یعنی از هر 20 هزار نفر، نه هزار 500 عابر پیاده در سوانح کشته می شوند.

وی ادامه داد: مشکل کشته شدن عابران پیاده را می توان با ساخت تقاطع های غیرهمسطح، پل زیرگذر عابر پیاده و ایمن سازی معابر عابر پیاده را حل کرد.

وی اظهار داشت: البته تلفات عابر پیاده در مقایسه با سال گذشته، 11 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ کمالوند در خصوص کاهش جرائم رانندگی به تاثیر وجود جریمه های رانندگی اشاره کرد و گفت: در استان البرز حدود 110میلییارد ریال جریمه درون شهری و برون شهری انجام می شود.

وی به اهمیت کیفیت آسفالت ها اشاره کرد و گفت: به علت مناسب نبودن آسفالت ها حدود یازده درصد تصادفات عابر پیاده افزایش داشته است.

وی به آسیب دیدگی پلها و معابر عابر پیاده در اثر حمل بار اضافه توسط ماشین های سنگین اشاره کرد و ادامه داد: اداره شهرداری موظف است حمل بار اضافی توسط ماشینهای سنگین را اندازه گیری و جریمه کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر