کد خبر: 4735 A

سید محمد هاشمی فرد در جمع خبرنگاران گفت:مرکز تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان حوزه خلیج فارس در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

بوشهر – ایلنا: مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری بوشهر اظهار داشت: مرکز تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان حوزه خلیج فارس در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر، سیدمحمد هاشمی‌فرد در جمع خبرنگاران افزود: در جریان برگزاری سومین نمایشگاه ملی "علم تا عمل "به نمایندگی از سوی استان‌های جنوبی تقاضای راه‌اندازی مرکز تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان حوزه خلیج فارس را دادیم که با استقبال معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز روبرو شد و قرار شد با پیگیری مسئولان استان این مرکز مهم به زودی در استان بوشهر مستقر شود.

هاشمی‌فرد با اشاره به شرکت بیش از 44 طرح از سوی پژوهشگران و مخترعان استان در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» این حضور را موفقیت‌آمیز خواند و عنوان کرد: در مجموع دو طرح از استان بوشهر یکی طرح اسکله کیسونی از دکتر علی خانی در بخش طرح‌های ملی و دیگر طرح محافظ سرباز از مهندس راشدی در بخش برگزیده‌های استانی طرح‌های برتر شدند و در مراسم اختتامیه جوایز خود را از دست معاون رئیس جمهور دریافت کردند.

وی ابراز کرد: تعداد زیادی از طرح‌ها به صورت شخصی در نمایشگاه شرکت کرده بودند که با توجه به اینکه برگزارکنندگان شعارشان توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بود از مطرح شدن باز ماندند.

هاشمی فرد پیشنهاد کرد: پژوهشگران و مخترعان استان در قالب راه‌اندازی طرح‌های دانش بنیان به فعالیت بپردازند تا از مزایا و حمایت‌ها برخوردار شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر