کد خبر: 866 A

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی:

تعداد تعطیلی‌های رسمی کشور بسیار است و این امر به صنعت‌گران ضرر می‌رساند. در این راستا هنوز مجلس به دلیل اختلافاتی که با دولت سر این موضوع دارد، وارد عمل نشده‌است

یکی از مطالبات مهم صنعتگران البرزی بحث طلبی بود که سازندگان قطعات خودرو از کارخانه‌هایی چون ایران‌خودرو و سایپا داشتند.

به گزارش ایلنا نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایلنا گفت: حمایت از تولید ملی با اقتصاد مقاومتی ارتباط تنگاتنگی دارد. اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی به معنای بستن درهای کشور بر روی ورود کالاهای خارجی است.

عزیز اکبریان درخصوص حمایت از صنعتگران البرزی افزود: یکی از مطالبات مهم صنعتگران البرزی بحث طلبی بود که سازندگان قطعات خودرو از کارخانه‌هایی چون ایران‌خودرو و سایپا داشتند.

وی اشاره کرد: در این راستا جلساتی با رئیس بانک مرکزی تشکیل شد و در پی آن دولت از طریق بانک‌ها به هر کارخانه ساخت خودرو، 500 میلیارد تومان وام داد.

اکبریان ادامه داد: همچنین قرار بر این شد تا خودروسازان سرمایه‌های غیرضروری خود را تبدیل به نقدینگی کنند. برای مثال، ایران خودرو بیشترین سهام بانک پارسیان را دارد و باید آن را تبدیل به نقدینگی کند.

نماینده مردم کرج در خصوص تعطیلی‌ها افزود: تعداد تعطیلی‌های رسمی کشور بسیار است و این امر به صنعت‌گران ضرر می‌رساند. در این راستا هنوز مجلس به دلیل اختلافاتی که با دولت سر این موضوع دارد، وارد عمل نشده‌است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر