کد خبر: 103223 A

معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

هر چه درتوان داریم در دفاع از کشور به صحنه می‌آوریم، دفاع ما مستحکم‌تر شده و بازدارندگی ایران در برابر دشمنان روز به روز تقویت شده است.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در مراسم افتتاحیه قرارگاه عملیاتی پدافند غیرعامل گفت: اگر چند سال پیش نگران تهاجم زمینی و گوناگون دشمن به کشورمان بودیم، امروز اطمینان داریم کسی جرأت تجاوز نظامی علیه ایران را ندارد.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری معاون ارکان ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح قرارگاه عملیاتی پدافند غیر عامل گفت: دفاع از مملکت و نظام اسلامی طبق روایات و فرمایشات امام (ره) از اوجب واجبات است و اگر دفاع از کشور و امنیت مسلمانان برقرار نباشد هیچ فعالیتی امکان پذیر نیست.

وی افزود: امروز شاهدیم ناامنی در مناطق پیرامون کشورمان و در سرزمین‌های اطراف چه برسر مسلمانان و مردم بیگناه می‌آورد.

سرلشکر باقری ادامه داد: اگر چند سال پیش، با حمله آمریکا به عراق نگران تهاجم زمینی و گوناگونی دشمن بودیم، اما امروز دیگر کسی جرات تجاوز زمینی را ندارد و به سادگی‌ها فکر تجاوز نظامی را در سر نمی‌پروراند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: هر چه درتوان داریم در دفاع از کشور به صحنه می‌آوریم، دفاع ما مستحکم‌تر شده و بازدارندگی ایران در برابر دشمنان روز به روز تقویت شده است.

سرلشکر باقری در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: امروز در وضع عالی در دفاع و امنیت نسبت به گذشته به سرمی‌بریم که به دلیل اخلاص و تلاش رزمندگان است.

وی گفت: همه جهان اذعان دارد که تدابیر مقام معظم رهبری، تدابیر کارآمد و عمیق و دربرابر تمام توطئه‌های دشمنان پاسخگو است و این افتخار نیروهای مسلح است که تحت امر فرماندهی معظم کل قوا خدمت می‌کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه کمبود پدافند غیر عامل در دوران دفاع مقدس احساس شد، گفت: پس از دفاع مقدس به این امر توجه ویژه ای صورت گرفت و سازمان آن تشکیل شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز عنایت خاصی به پدافند غیر عامل داشته و فرمودند پدافند غیر عامل باید شعله بکشد و کشور را فرا بگیرد. امروز شاهدیم که سازمان پدافند غیرعامل اقدامات فراوانی انجام داده و مورد قبول و عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

سرلشکر باقری در پایان با اشاره به نامگذاری قرارگاه عملیاتی پدافند غیر عامل به نام شهید مهدی زین‌الدین اظهار داشت: شهید زین‌الدین فردی بسیار باهوش، متدین و یک عنصر اطلاعاتی به تمام معنا بود و از ماموریت‌های سخت استقبال می‌کرد و همیشه سخت‌ترین بخش عملیات‌ها را برعهده داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر