کد خبر: 103302 A

قائم مقام رئیس دیوان عالی کشور:

حجت الاسلام کریمی فردی است که با وجود بیماری برای این مسئولیت قبول زحمت کرده است. وی یک نعمت است که دارای کرامت و تجربه فراوانی می‌باشد.

رئیس دادگاه عالی و انتظامی قضات گفت:حجت الاسلام کریمی فردی است که با وجود بیماری برای این مسئولیت قبول زحمت کرده است. وی یک نعمت است که دارای کرامت و تجربه فراوانی می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلامی نیری در مراسم معارفه خود با اشاره به خدمات حجت‌الاسلام صدیقی در این سمت گفت: از رئیس قوه قضاییه به خاطر حکمی که به من دادند تشکر می‌کنم من خود را لایق این نمی‌دانستم که جای حجت الاسلام صدیقی که عالم برجسته و نام آشنایی است قرار گیرم.

وی در خصوص انتخاب کریمی به عنوان قائم مقام رئیس دیوان عالی کشور نیز گفت: حجت الاسلام کریمی فردی است که با وجود بیماری برای این مسئولیت قبول زحمت کرده است. وی یک نعمت است که دارای کرامت و تجربه فراوانی می‌باشد.

گفتنی است حجت الاسلام نیری پیش از این قائم مقام رئیس دیوان عالی کشور بود و در این مراسم به عنوان رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات معارفه شد.

در ادامه حجت الاسلام کریمی به عنوان قائم مقام رئیس دیوان عالی کشور معرفی شد.

كریمی گفت: من با مسائل دیوان عالی کشور بیگانه نیستم و نسبت به مشکلات این عرصه آگاهی کامل دارم و برای خدمت آماده‌ام.

وی ضمن تشکر از رئیس قوه قضاییه برای انتخاب وی عنوان کرد: امیدوارم خداوند توفیق دهد آنچه شایسته است انجام دهم. البته می‌دانم که نمی‌توانم کاری انجام دهم که شایسته شما قضات که به تعبیر آیت‌الله گیلانی، ملائکه الهی هستید که بر روی زمین قدم برمی‌دارید، باشد.از آیت‌الله آملی تشکر می‌کنم که من را برای خدمت‌رسانی انتخاب کرده است.

کریمی افزود: ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که در راس هرم آن انسانی شایسته، والا، با تقوا و عالم قرار دارد که رهبر عظیم الشان انقلاب است ایشان انسانی متقی و پاک را برای سرپرستی قضات انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه آیت الله آملی لاریجانی دو ویژگی برجسته دارد که اگر در این مجلس به آن اشاره نکنم در حق ایشان جفا کرده‌ام، گفت: اولین ویژگی استعداد کم نظیر و حضور ذهن وی درباره پرونده‌های قضایی متعدد است و به عنوان دومین ویژگی می‌توان به تقوا و پاکدامنی ایشان اشاره کرد.

كریمی ادامه داد:شاهد بوده‌ام در پرونده‌ای که یک طرف آن مخالف صددرصدی آیت‌الله آملی و طرف دیگر یکی از نزدیکان وی بود، ایشان توانست بهترین تصمیم را بگیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر