کد خبر: 11122 A

محسنی اژه‌ای:

نمی‌توان گفت که همه برنامه‌های ما درست بوده است/بسیاری از نقص‌ها ان‌شاء‌الله عمدی نیست/نباید با هم با زبان تحقیر، توهین و مطالب احساسی حرف بزنیم.

دادستان کل کشور با اشاره به وضع بازار ارز در روزهای اخیر گفت: در برخورد با این پدیده نمی‌‌توان گفت که همه برنامه‌های اقتصادی درست بوده و فقط ۱۴نفر در بازار ارز اخلال ایجاد کردند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در آئین معارفه دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، اظهار کرد: یکی از نکاتی که امروز واقعیت دارد، این است که قدرت خرید مردم پائین آمده و جامعه با مشکلات اقتصادی روبرو است.

وی تصریح کرد: در مواجهه با مشکلات اقتصادی اگر بخواهیم همه مسائل را به گردن دشمنان کشور بیاندازیم، درست نیست، زیرا از ابتدای انقلاب اسلامی همواره با آن مواجه بوده‌ایم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه رژیم طاغوت از مردم ایران و نظام اسلامی ضربه دیده است و ابهت سلطه‌گران جهانی با قیام این ملت بزرگ به کلی از بین رفت، اضافه کرد: انقلاب اسلامی سبب شد تا طبل توخالی استکبار و طاغوت برملا شود و امروز ایران اسلامی مقابل همه استکبار از شرق تا غرب ایستاده است.

محسنی‌اژه‌ای افزود: دشمنان کشورمان هر ترفندی را که به کار بردند، در این سال‌ها از سوی مردم خنثی شد و به همین خاطر آن‌ها ‌‌نهایت دشمنی با نظام را انجام می‌دهند و از جنگ و تهدید گرفته تا ترور و تحریم را در دستور کار قرار داده‌اند تا بتواند با ملت ایران مقابله کند.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: بدون تردید بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز کشور به واسطه دشمنی‌های استکبار جهانی پیش آمده است اما اگر بخواهیم همه مشکلات را گردن دشمن بیاندازیم، این امر نشان می‌دهد که نتوانسته‌ایم به درستی مسائل را رصد کنیم.

دادستان کل کشور دربخش دیگری از سخنان خود درباره مشکلات بازار ارز در روزهای گذشته گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی به واسطه فعالیت‌های دشمن و تحریم‌ها رخ داده و این درست است، اما نمی‌توان گفت که همه برنامه‌های ما درست بوده و فقط ۱۴ نفر در بازار ارز اخلال ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این تفسیر به هیچ‌وجه درست نیست، گفت: اگر می‌خواهیم در کشور اختلاف ایجاد نشود، نباید درباره مسائل مختلف فرافکنی کنیم و باید مشکلات موجود را درست ببینیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از نقص‌ها ان‌شاء‌الله عمدی نیست، گفت: هر کس باید نقص خود را بپذیرد و در راه برطرف کردن آن بکوشد.

دادستان کل کشور همچنین اختلاف نظر و تضارب آرا را موجب حیات و پیشرفت جامعه اسلامی دانست و گفت: اختلاف سلیقه در کشور وجود دارد و این بد نیست.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: همه مردم و مسئولان علاوه بر اینکه باید انصاف را رعایت کنند، باید زبان مخاطب را یاد بگیرند و بدانند که نباید با هم با زبان تحقیر، توهین و مطالب احساسی حرف بزنیم.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده است که معمولا اینگونه گفت‌وگو‌ها به جایی نمی‌رسد و اگر بتوانیم به درستی با هم گفت‌وگو کنیم مسائل بسیار راحت‌تر پیش می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر