کد خبر: 11195 A

شهید خلبان چاغروند به حق بهترین راه را كه تكلیف‌گرایی و ولایت‌مداری در راه دفاع از دین و ملت بود‌،انتخاب و به بالاترین مقصد كمال انسانی جهاد فی‌سبیل‌الله راه یافت.

سردار سرلشكر بسیجی دكتر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادكل نیروهای مسلح به مناسبت بزرگداشت سی و دومین سالگرد شهادت امیرسرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند پیامی صادر كرد.

به گزارش ایلنا در این پیام كه توسط سردار داود غیاثی‌راد معاون روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس قرائت شد، آمده است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

قال رسول‌الله (ص):

«ان لقتل الحسین حراره فی قلوب المومنین لائبرد ابدا»

برای شهادت حسین(ع) حرارت و گرمایی در دل‌های مومنان است كه هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.

جامع احادیث الشیعه /ج12/ ص556

شهدا یادگار ایام عزت‌،شرف و مردانگی و شور عاشقانه در میادین دشوار و هنگامه‌های طاقت فرسای رویارویی با دشمن بودند.

مقام معظم فرماندهی كل قوا- حضرت امام خامنه‌ای عزیز(مدظله العالی)

امت غیور، ولایی و شجاع لرستان

سلام علیكم؛

حماسه هشت سال دفاع مقدس پیمودن راه عزت‌، سربلندی همه ملت غیور ایران اسلامی به ویژه عشایر غیرتمند در برابر زورگویان،‌ قلدران و مستكبرین است. این قطعه درخشان تاریخ ایران (8 سال دفاع مقدس) برای همه نسل‌ها و در تمامی عصرها درس ماندگرای است كه با وحدت‌، همت‌، جهاد،‌ایستادگی‌، ایثار و از خود گذشتگی همه مردم ایران به سردمداران‌ زر و زور و استكبار فهماند كه ایران اسلامی مهد دلیران شكست‌ناپذیر است.

زنده نگه داشتن یاد و خاطره ایثارگران مجاهدی كه در پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام بزرگوار در هشت سال دفاع مقدس جانفشانی كرده‌اند‌، علاوه بر عزت‌،اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،‌الگوسازی برای نسل جوان كشور‌، نشر و گسترش فرهنگ شهادت و ایثار،‌ تفكر بسیجی و روحیه آزادگی را در جهان اسلام به همراه دارد.

مردم شریف،‌ مومن و ولایت مدار خرم‌آباد:

در كارنامه درخشان هشت سال دفاع مقدس ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران،‌ نام خلبان تیزپرواز و غیورمردی شجاع و حماسه آفرین،‌همچون امیر سرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند از خطه دلاورخیز لرستان زینت‌بخش دفتر افتخارات نورانی جان بركفان ارتش جمهوری اسلامی ایران و عشایر دلاور این سرزمین بزرگ است.

غلامرضای شهید ما با اقتدا به مولایش آموزگار شهادت و سیدالشهداء، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در راه آرمان‌های دین و میهن‌،پیمان خود را با خدا و قرآن،‌ولایت و میهن عزیز خود با خون مقدس خویش امضا كرد و با سر جدا از قامت رعنایش جبهه‌های دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تداعی بخش كربلا و عاشورا كرد.

شهید خلبان چاغروند به حق بهترین راه را كه تكلیف‌گرایی و ولایت‌مداری در راه دفاع از دین و ملت بود‌،انتخاب و به بالاترین مقصد كمال انسانی جهاد فی‌سبیل‌الله راه یافت.

چگونگی شهادت امیر مظلوم و شهید عاشورایی حماسه دفاع مقدس فرزند خطه استان قهرمان پرور لرستان عزیز سرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند همچون مشعلی فروزان و راهگشا برای تمامی دلدادگان به انقلاب اسلامی پرچمی برافراشته در برابر هرگونه تهدید‌،تهاجم از سوی استكبار جهانی و دشمنان خواهد ماند.

سپاس پروردگار شهدا و صدیقین را كه در عصر خمینی كبیر(قدس‌الله نفسه الزكیه) بسیجیان‌، سربازان و یارانش از جمله خلبان شهید چاغروند توفیق درك عاشورایی در كربلاهای مكرر دفاع مقدس در عصر غیبت منجی عالم بشریت حضرت مهدی صاحب الزمان(علیه السلام)سربازی و رهروی در ركاب نایبان آن از حضرت روح الله (ره)- تا خامنه‌ای عزیز(مدظله العالی) را به ما و فرزندان ما عطا فرمود. امروز مسلمانان به شكرانه‌ی عزتی كه شهیدان در سایه اسلام ناب به ارمغان آوردند، در سراسر جهان در برابر آمریكا و هتاكان به ساحت مقدس پیامبر اعظم اسلام(ص) خروش «مرگ بر آمریكا و مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل» برآوردند و دلهره در دل شیطان بزرگ و شیاطین صهیونیسم افكنده‌اند.

مردم ولایت‌مدار لرستان قهرمان یاد و خاطره رشادت‌ها و جانفشانی و مجاهدت رادمردانی چون شهید چاغروند‌، شهید خلبان بابایی‌، شهید عباس دوران و شهید محمد بروجردی‌، احمد كشوری‌، صیاد شیرازی و هزاران رزمنده‌،ایثارگر‌، فرزندان خلف جهاد و مقاومت و بازماندگان سرافراز سال‌های صبر ایثار و شهادت را فراموش نخواهند كرد. نام و یاد شهیدان همواره بر تارك صحیفه مجاهدت‌های مردمان دیار فلك‌الافلاك و ایران اسلامی نورافشان خواهد بود.

سی و دو سال (1359/7/12) از شهادت عاشورایی امیر سرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند سپری شده است و جامعه امروز به بركت خون شهدای والامقام آن خطه دلاورخیز و خون شهید چاغروند روحیه حماسه‌،ایثار و شهادت طلبی را زنده كرده است.

اینجانب به عنوان فرزندی از امت اسلامی ایران سرافراز و عضوی كوچك از گسترده بزرگ رزمندگان اسلامی و بسیجی دوست‌دار خمینی كبیر(ره) و سربازجان بر كف امام خامنه‌ای عزیز(مدظله العالی)، ضمن تكریم و تجلیل و ارادت خدمت خانواده‌های صبور و معزز شهدای والامقام رزمندگان‌، فرماندهان شجاع و سربلند‌،ایثارگران،‌ازادگان،‌به ویژه سركار خانم «سهیلا چاغروند» خواهر زینب‌نشان و صبور امیرسرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند كه این همایش معنوی و حماسی مدیون تلاش‌های ارزشمند این خواهر دل سوخته است كمال تشكر و قدردانی را دارم.

برترین مراتب اخلاص قلبی و امتنان باطنی خویش را محضر مردم شریف خرم‌آباد مسئولین ارجمند‌، مدیران بسیجی نشان كشوری و لشكری و دست‌اندركاران در اجرای مراسم بزرگداشت سی و دومین سالگرد حماسه دفاع مقدس و یاد و خاطره امیر سرلشكر خلبان شهید غلامرضا چاغروند تقدیم می‌كنیم.

امیدوارم كه همه ما ضمن برخورداری از خوان معرفت و شفاعت شهدای عظیم‌الشان و تبعیت از فرامین نورانی رهبر محبوب و فرمانده معظم كل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز موجبات اعتلای روزافزون مكتب علوی و اهتزاز بیش از پیش پرچم پرافتخار ایران اسلامی و انقلابی را در سراسر گیتی فراهم آوریم.

ان‌شاء‌الله.

یا محمد یا علی یا حسین «انی سلم لمن سالمكم و حرب لمن حاربكم».

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح سرلشكر بسیجی دكتر سید حسن فیروزآبادی.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر