کد خبر: 114 A

آیت الله مکارم شیرازی:

اعمال وهابیون هم چون سر بریدن مسلمانان باعث می‌شود اسلام در دنیا عقب بماند و البته ریشه این کار در تعلیمات بزرگان آن‌ها هم چون محمد ابن عبدالوهاب و امثال این‌هاست.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: وهابیون مایه ننگ جهان اسلام هستند و علمای اسلام بیش از این خاموش نباشند، سکوت خود را در قبال کشتار مسلمانان به دست وهابیون بشکنند و جنایات آن‌ها را محکوم کنند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در درس تفسیر قرآن کریم خود در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: از مسایل مسلم بین مورخان شرق و غرب، این است که اسلام با سرعت در دنیا پیشرفت می‌کند و هیچ آیین و مذهبی در دنیا با این سرعت پیش نرفته است.

وی ادامه داد: جمع زیادی از مخالفین ما در کتاب‌های خود پیشرفت سریع اسلام را بر اثر اتکا به شمشیر دانسته‌اند که این یک سخن بسیار نادرست است. روی هر جنگ اسلام دست بگذارید می‌بینید که جنبه دفاعی داشته است؛ لذا اسلام با زور شمشیر پیش نرفته است، بهترین سند برای باطل بودن این شبهه را امروز می‌توان در کشورهای اسلامی دید که در همه این کشورهای اسلامی اقلیت‌های غیر مسلمان زندگی می‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: اقلیت‌ها در کشور ما زندگی می‌کنند، در مجلس شورای اسلامی نماینده داشته و در برنامه‌های مذهبیشان نیز آزاد هستند و کسی آن‌ها را مجبور نمی‌کند مسلمان شوند. با نگاهی به برخی از آیات قرآن نیز در می‌یابیم که اسلام با آزادی فعالیت اقلیت‌های مذهبی و عدم استفاده از شمشیر در گسترش خود تاکید داشته است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم اظهار کرد: خدا در آیه ۱۹۰ سوره بقره نیز می‌فرماید با آن‌هایی جنگ کنید که با شما می‌جنگند و اگر با شما جنگ نداشته و اعلام صلح کرده‌اند دست طرفداران اسلام را بفشارید. همه این آیات نشان می‌دهند که برای اجبار مسلمان شدن جمعیتی اسلام هیچ توصیه‌ای نمی‌کند. پیشرفت سریع اسلام به خاطر فرهنگ اسلام بود، فرهنگ مبارزه با ظلم و فرهنگی که بین سیاه و سفید تفاوتی نمی‌گذارد و همین فرهنگ باعث پیشرفت اسلام در دنیا شده است،

وی تاکید کرد: اعمال وهابیون هم چون سر بریدن مسلمانان باعث می‌شود اسلام در دنیا عقب بماند و البته ریشه این کار در تعلیمات بزرگان آن‌ها هم چون محمد ابن عبدالوهاب و امثال این‌هاست که همدستانشان را تعلیم داده‌اند تا خون مسلمانان را بریزند.

وی تصریح کرد: علمای اسلام نباید بیش از این خاموش بنشینند و باید این اعمال جنایتکارانه را محکوم کرده و تاکید کنند که این افراد بیگانه از اسلام هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر