کد خبر: 12781 A

محمد حسین مقیمی:

زمانی كه دولت جدید بر سر كار آمد شرایط برای جهش اقتصادی آماده بود اما از فرصت پیش آمده استفاده مطلوبی نشد و تلاش درستی در جهت استفاده از این شرایط فراهم نشد.

نماینده سابق مجلس در خصوص تحقق وعده های کارگری در نظام جمهوری اسلامی گفت: باید ببینیم آیا دولت، مجلس و دستگاه قضایی كشور به دنبال تحقق این شعارها در كشور بوده اند و مسائل مهم اقتصادی كشور را مورد پیگیری قرار دادند یا خیر چرا كه  یكی از مهمترین راهكارهای حل مشكلات اقتصادی موجود استفاده از نظرات كارشناسان و اقتصاد دانهای متخصص کشور است.

محمد حسن مقیمی در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: دولت در بخش تصمیم گیری اقتصادی دچار مشكل است و  باید برای برون رفت از مشكلات موجود با كمك كارشناسان یك تیم اقتصادی تشكیل داده و از نظر آنها در این زمینه بهره مند شود.

 نماینده سابق شهرستان خمین در مجلس هشتم شورای اسلامی در ادامه افزود: در دنیا كسانی كه تصمیم گیری های مهم اقتصادی را انجام می دهند خیلی دستخوش جابه جایی و تغییر نمی شوند و سعی بر این است كه برای استفاده از حداكثر تجربه، حداقل تغییرها انجام شود.

وی افزود: جابه جایی مدیران به معنای جابه جایی تجربه است و مدیران بعدی كشور باید سعی كنند مدیرانی كه در جای خود موفق عمل كرده اند را در سمتشان نگه دارند تا بتوانند از تجربه هایشان استفاده كنند و در ضمن از مدیران قبلی برنامه ریز و موفق دعوت به همكاری كنند تا بتوانند سكان جامعه را هدایت كنند.

مقیمی در مورد اقدامات اقتصادی دولت احمدی نژاد گفت: زمانی كه دولت جدید بر سر كار آمد شرایط برای جهش اقتصادی آماده بود اما از فرصت پیش آمده استفاده مطلوبی نشد و تلاش درستی در جهت استفاده از این شرایط فراهم نشد.

نماینده سابق مجلس در پایان اظهار داشت: سند چشم انداز، برنامه بسیار جامع و كاملی برای اجرا در كشور است.مهمترین كاری كه دولت آینده باید انجام دهد اعتقاد به تدوین و اجرای برنامه بر اساس سند چشم انداز است و لازمه آن تعامل خوب و مثبت مجلس و دولت باهم و انجام كار طبق قانون است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر