کد خبر: 12822 A

این رزمایش نظامی با توجه به همزمانی با سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) با عنوان جوادالائمه (ع) نامگذاری شده است.

فرمانده لشگر ۷۷ گفت: مقابله با دشمن فرضی و آزمایش توانمندی صحرایی نیرو‌ها از جمله بخشهای رزمایش است.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم ستاد علی جهانشاهی سه شنبه طی گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: ‌ این رزمایش که با رمز ˈیا جواد الائمه (ع) ˈ و حضور گردان ۲۱۴ سواره زرهی لشگر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) خراسان آغاز شد به مدت سه روز ادامه دارد.

او گفت: این رزمایش نظامی با توجه به همزمانی با سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) با عنوان جوادالائمه (ع) نامگذاری شده است.

فرمانده لشگر ۷۷ در ادامه افزود: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیروهای ولایتمدار و انقلابی به توانمندیهای بسیار در تولیدات مختلف تسلیحاتی، تجهیزات موشکی، موشکهای زمین به هوا، زمین به دریا، زیرسطحی، هواپیماهای بدون سرنشین و انواع زیردریاییهای سبک و سنگین دست یافته است.
وی گفت: ‌ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از توانمندی نخبگان و نیروهای دانشگاهی و استفاده از علم روز تواناییهای خود را در ساخت تجهیزات نظامی افزایش داده که بخشی از این تجهیزات در رزمایشهای مختلف استفاده می‌شود.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران از جمله نیروهای مستقر در شمال شرق و استانهای سه گانه خراسان در اوج آمادگی برای مقابله با هرگونه توطئه و تجاوز احتمالی دشمنان علیه نظام و سرحدات کشور اسلامی قرار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر