کد خبر: 12882 A

عضو هیئت رئیسه مجلس تاكید كرد:

یعنی به نظر می رسد که دولت آینده کار سخت تری نسبت به دولت فعلی پیش رو داشته باشد. چراکه با سیل عظیمی از مسائل رو به رو خواهد بود که فقط با تدبیر حل می شود.

سید شریف حسینی با اشاره به اهمیت کارگران در جامعه اذعان داشت: برنامه ریزی برای حل مشکلات کارگران بسیاری از مشکلات را در کشور حل می کند.

حسینی با اشاره به این مطلب به خبرنگار پارلمانی ایلنا گفت: یکی از مشکلاتی که الان در کشور با آن مواجه هستیم تعطیلی کارخانه ها است. با تعطیلی کارخانه ها نیز تعداد زیادی از کارگران بیکار می شوند و منبع درآمد آنها قطع می شود.

وی ادامه داد: از این رو به جز اشتغال یک مشکل دیگر یعنی نداشتن منبع درآمد به مشکلات افزوده می شود. از این رو می‌توان گفت با رسیدگی به وضعیت کارگران می توان برخی از مشکلات کشور را حل کرد. رسیدگی به وضعیت کارگران نیز از رسیدگی به وضعیت کارخانه ها و کارگاه ها و تولیدات آغاز می شود.

نماینده آبادان در مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: در این زمینه هم کارگران باید با نهادهای کارگری از جمله خانه کارگر و با نمایندگانشان در ارتباط باشند تا مشکلاتشان روشن، پی گیری و از طریق مساعدت دولت ها حل شود.

وی یادآور شد: متاسفانه دولت فعلی آن طور که باید و شاید نتوانست به وضعیت کارگران رسیدگی کند و اوضاع به سمتی پیش رفت که نارضایتی کارگران با تعطیلی کارخانه ها و عدم پرداخت دستمزدها و توجه لازم به حقوقشان افزایش یافت.

حسینی با تاکید بر اینکه عمر دولت دهم رو به پایان است، اظهارداشت: تا پایان دولت دهم چیزی باقی نمانده است. از این رو شاید انتظار از دولت دهم برای برخی مسائل دیر باشد هرچند که ما امیدواریم دولت همچنان بتواند در این هشت ماه باقی مانده نیز برخی مشکلات کشور مانند وضعیت نامساعد کارگران(به واسطه تعطیلی کارخانه ها) را حل کند.

وی تاکید کرد: اما در مجموع انتظارها از دولت آتی بیش از این هاست. یعنی به نظر می رسد که دولت آینده کار سخت تری نسبت به دولت فعلی پیش رو داشته باشد. چراکه با سیل عظیمی از مسائل رو به رو خواهد بود که فقط با تدبیر حل          می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر