کد خبر: 1330 A

صدیقی در خطبه های نماز جمعه؛

جوانان نباید از فرصت سحر غفلت كنند/رمضان كلاس تربیتی خداوند است/ یهودیان و مشرکان، اسلام را مانع جدی خود می‌دانند/ستاره عمر آمریكا رو به افول است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: میزبانی ایران از اجلاس سران غیرمتعهدها نقطه عطف و پاسخی عینی و عملی به استكبار جهانی بوده كه اسلحه اش زنگ زده و حرف های آن بی اساس است.
 

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت اسلام كاظم صدیقی در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: نجات انسان و دریافت فیوضات الهی درسحر ممكن است و جوانان نباید از فرصت سحر غفلت كنند چراكه در سحر است كه دلهایشان طراوت می گیرد.

وی با بیان اینكه خداوند هدیه های خصوصی را درسحر و شبانگاهان به افراد خاص عنایت می كند،افزود: بیداری در سحر وعبادت خداوند در نیمه شب باعث دوری از گناه می شود و این مساله غیرقابل انكاراست.

صدیقی در ادامه با اشاره به حدیث معراج گفت: خداوند به پیامبر فرمود هر انسانی كه شكم خود را گرسنه نگه دارد و از زبان خود محافظت كند حكمت را به او می آموزد.

وی بیان كرد: خداوند ماه رمضان را كلاس تربیتی قرار داده و این ماه به عنوان ماه دریافت هدایت الهی و جذب موجودات ماورایی است.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشكلات جاه طلبی، قدرت طلبی، حب دنیا و مال اندوزی گفت: اگر مددهای الهی در برابر این مشكلات نباشد دنیا و آخرت انسان بر باد می رود.

وی به ایجاد یک قبله واحد میان مسلمانان جهان از سوی خداوند اشاره كرد و گفت: به طور حتم منکران و مغرضان از ایجاد یک قبله واحد وحشت داشتند اما خداوند با دستور به پیامبر تحول جدیدی را در جهان ایجاد کرد.
 
 امام جمعه موقت تهران تصریح كرد: یهودیان و مشرکان اسلام را مانع جدی خود می‌دانستند از این رو با رواج خرافات سعی داشتند مسیر حرکت یک تحول تازه را با مشکل روبرو کنند.

صدیقی افزود: در زمانی قبله اهل کتاب که شامل مسیحیان و یهودیان بودند به مغرب و مشرق مرزبندی می‌شد اما خداوند چون مالک همه دنیا است و فوق مغرب و مشرق است، اراده کرد که کعبه را به عنوان قبله اصلی مسلمانان معرفی کند. 

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز افزود: میزبانی ایران از اجلاس سران غیرمتعهدها نقطه عطف و پاسخی عینی و عملی به استكبار جهانی بوده كه اسلحه اش زنگ زده و حرف های آن بی اساس است.
 
صدیقی با بیان اینكه استكبار جهانی در تلاش است تا ایران را با استفاده از هر هجمه ای منزوی به جهانیان نشان دهد افزود: استكبار  از هیچ ظلم و خیانتی مضایقه نكردند.

وی گفت:در حال حاضر  ایران در حال طلوع و درخشش جهانی است و این ستاره عُمرآمریكا و ایادی غرب  است كه رو به افول می رود.

 
صدیقی با بیان این كه اینكه ایران ام القری و عامل اصلی بیداری اسلامی و بشریت در جهان و منطقه به شمار می رود، افزود: اتکا ایران به نیروها و ملت خود هر روز بیشتر از گذشته می شود.

انزوای ایران بیداری اسلامی خطیب نماز های جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر