کد خبر: 1688 A

دشمنان همچنان برای حذف فیزیكی و شخصیتی دلسوزان نظام تلاش می‌كنند و آنچه كه بازهم همه توطئه‌ها را نقش برآب می‌نماید، یكدلی و یكرنگی مردم است.

آیت الله هاشمی به مناسبت سالگرد شهادت رجایی و باهنر پیامی صادر کردند.

به گزارش ایلنا،متن این پیام به این شرح است:

هشتم شهریور ماه در تقویم ایران نقطه عطفی برای اثبات مظلومیت انقلاب اسلامی از یك سو و رسوایی مدعیان دروغین حمایت از مردم از سوی دیگر است. روزی كه دست‌های آلوده التقاطیون از پس پرده‌های نفاق بیرون آمد و آغشته به خون‌های پاك دو عزیزی ‌شد كه برای هردو شیوه اداره جامعه، یعنی ریاست جمهوری و نخست‌وزیری، نماد مردم‌سالاری و عصاره رأی مردم در انتخابات مستقیم و غیرمستقیم بودند.

در بحران‌های سیاسی سال 60 كه حذف شخصیتی و فیزیكی مردان راستین انقلاب، هدف مشترك گروهها و گروهك‌های داخلی و سردمداران خارجی دو بلوگ شرق و غرب آن روزگار بود، امام (ره) مسؤولین نظام، مردم و مخصوصاً رزمندگان خطوط مقدم دفاع، به هنر مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر، رجای واثق داشتند كه اگرچه «دولت مستعجل» بودند، اما در همان مدت كوتاه و در كوران توطئه‌های متعدد چون تحریك قومیت‌ها، تجزیه‌طلبی‌ها، شورش‌های كور، تسویه‌حساب‌های متعصبانه و بالاتر از همه جنگ فراگیر تحمیلی، چنان «خوش درخشیده» بودند كه خدمات خالصانه آنها آیینه‌ای برای تاریخ مدیریت بود.

البته خون پاك و روح برافلاك رفته آنان، چنان عظمتی داشت كه انقلاب اسلامی توانست سرمایه‌ گرانبها و گمشده سالهای مبارزه و پیروزی، یعنی وحدت و همدلی را دوباره به دست آورد و با تكیه بر آن، از گردنه‌های سختی عبور كند كه هر كدام آنها در مقایسه‌های تاریخی می‌توانستند برای مردم و مسؤولین كه تا حدودی سرگرم تقسیم غنایم قدرت شده بودند، گردند احد باشند و این بار قلب امام (ره) را بشكنند.

خدا را شكر كه در آن شرایط دشوار تشخیص حق و ناحق، خورشید حقانیت راه امام (ره) ابرهای نفاق و دلسردی را كنار زد و مردم برای ادامه مجاهدت‌ها دلگرم شدند و انقلاب اسلامی را به چنان مرتبتی در معادلات سیاسی و اجتماعی جهان رساندند كه قدرت‌های مستكبر و اذناب مستبد آنها وقیحانه و به دور از آداب سیاسی برای ممانعت از پیشرفت‌های علمی و تكنولوژی ایران از تحریم و تهدید سخن می‌گویند.

وجه اشتراك تلاشهای دشمنان در همه دوره‌ها، ترویج ایران هراسی، دمیدن بر طبل اختلاف مسؤولین، تضعیف روحیه انقلابی مردم و ادعاهای پرطمطراق حقوق بشری است كه خوب است در آستانه شهریور كه تاریخ آن نماد مظلومیت مردم ایران به عنوان بیشترین قربانیان ترور می‌باشد، این سؤال را در افكار عمومی جهان مطرح كنیم كه تروریست‌ها كجایند و چه دولت‌هایی از آنها حمایت می‌كنند؟!

این روزها كه در آستانه سالگرد شهادت مظلومانه رئیس جمهور و نخست‌وزیر خویش هستیم، وقتی خاطرات را در ذهنم مرور می‌كنم، می‌بینم امروزه هم مخالفان داخلی و خارجی دست از برنامه‌های شوم خویش در القای فاصله بین مردم و نظام برنداشته‌اند و همچنان برای حذف فیزیكی و شخصیتی دلسوزان نظام تلاش می‌كنند و آنچه كه بازهم همه توطئه‌ها را نقش برآب می‌نماید، یكدلی و یكرنگی مردم است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر