کد خبر: 202 A

پارلمان دانش‌آموزی با برقراری ارتباط بین اعضای ادوار مختلف مجلس دانش‌آموزی از لحاظ علمی و اجرایی و برگزاری اردوهای مستمر علمی، خود را بیشتر در جامعه مطرح نمایند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با رئیس و تعدادی از اعضای پنجمین دوره مجلس دانش‌آموزی، بر ضرورت برقراری روابط پارلمانی دانش‌آموزی با سایر كشورها به منظور تبادل‌ نظر و مبادله تجربیات تأكید كرد.

ایشان افزود: اولین تجربه من در زمینه جوانان، پیوستن جوانان به سیل عظیم انقلابیون و حضور دانش‌آموزان در مبارزه بود كه منجر به تقویت بیش از پیش انقلاب شد و تبدیل به موجی گردید كه سالروز 13 آبان نیز به همین مناسبت نامگذاری شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأكید بر نقش جوانان در دوران دفاع مقدس گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با آغاز جنگ شاهد تقاضای چشمگیر نوجوانان و دانش‌آموزان برای حضور در جبهه‌ها بودیم كه در مقاطعی با مشكل جذب آنان روبرو بودیم كه این تقاضاها حتی در خانواده‌های مسئولان نیز نمود داشت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: از پارلمان دانش‌آموزی انتظار دارم كه با توجه به ظرفیت موجود در میان نوجوانان و دانش‌آموزان، اقدامات مؤثرتری شكل گیرد و با برقراری ارتباط بین اعضای ادوار مختلف مجلس دانش‌آموزی از لحاظ علمی و اجرایی و برگزاری اردوهای مستمر علمی، خود را بیشتر در جامعه مطرح نمایند.

آقای علی شاهرخی رئیس مجلس دانش‌آموزی در ابتدای این دیدار گزارشی از عملكرد این مجلس با 150 عضو و كسب نظرات دانش‌آموزان در خصوص آموزش و پرورش را به اطلاع رساند.

وی با اشاره به اینكه اعضای این مجلس 13 تا 14 میلیون دانش‌آموز از سراسر كشور هستند و تصمیمات این مجلس تحت عنوان سند مجلس دانش‌آموزی به شورای عالی آموزش و پرورش ارجاع می‌گردد، ضرورت استفاده مستمر اعضا از تجربیات بزرگان نظام را خواستار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر