کد خبر: 20456 A

دبیر کل حزب اسلامی کار:

در ۱۰۰سال گذشته یک هزار میلیارد دلار درآمد نفتی کشور بوده است که ۶۰۰میلیارد دلارش ظرف ۶ سال گذشته کسب شده که با این مبلغ می‌توان کشور را ازنو ساخت.

ایلنا- شهر صنعتی البرز قزوین: وزیر کار دولت سازندگی گفت: در ۱۰۰سال گذشته یک هزار میلیارد دلار درآمد نفتی کشور بوده است که ۶۰۰میلیارد دلارش ظرف ۶ سال گذشته اتفاق افتاده است که با این مبلغ می‌توان کشور را ازنو ساخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرصنعتی البرز قزوین، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار در کنگره خانه کارگر استان قزوین و در اجتماع اعضای خانه کارگر که با حضور جمعی از مسوولین سیاسی و انتظامی و فعالان کارگری و کارفرمایی در سالن اجتماعات نگارخانه شهر الوند استان قزوین برگزار شد، افزود: در حال حاضر تورم و گرانی از یک سو و کمبود‌ها از سوی دیگر به مردم و به ویژه کارگران و بازنشستگان فشار مضاعف می‌آورد که این مساله ریشه‌های فرهنگی دارد.

*باید اجرای تمامی کار‌ها در کشور عقلایی شود

حسین کمالی با بیان اینکه کار در اسلام باید مقدس باشد، افزود: در کشورهای شرق آسیا که دارای فرهنگ کنفسیوسی هستند توانستند با تکیه بر فرهنگ کار و تلاش به درآمد و ثروت بسیاری برسند.

دبیر کل حزب اسلامی کار اظهار کرد: باید اجرای تمامی کار‌ها در کشور عقلایی شود و به موضوع کار و تولید توجه جامع نگر شود.

کمالی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام ««تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی» تصریح کرد: متاسفانه از ابتدای سال طوری عمل شده است که خلاف این نامگذاری و سیاستگذاری حرکت کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه قرار بود در صورت اجرای هدفمندی یارانه‌ها مبلغی را به عنوان کمک به صنایع ارایه دهند و درآمد ارزی نیز برای توسعه اشتغال اختصاص یابد، گفت: متاسفانه از زمان اجرای قانون هدفمندی هیچ حمایتی از صنایع نشد و حتی دستگاه مالیاتی و تامین اجتماعی محکم برای اخذ مطالبتشان ایستاده‌اند تا وضعیت نامطلوب فعلی ایجاد شود.

وزیر اسبق کار کشور گفت: افزایش بیکاری، ازبین رفتن امنیت شغلی، و وضعیت شهرهای صنعتی در کل کشور شاهد و گواه تصمیم گیری‌ها غلط و غیر کار‌شناسی است.

دبیر کل حزب اسلامی کار تصریح کرد: ما در خصوص افزایش بیکاری، طلاق، اعتیاد و... براساس آمار مراکز رسمی کشور صحبت می‌کنیم و این آمار ضد انقلاب و رادیوهای بیگانه نیست این نشانگر اتخاذ تصمیمات غلط در کشور است.


* ۲۶ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود

کمالی با اشاره به اینکه ۲۶ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود، افزود: ورود کالای قاچاق به این مفهوم است که این کالا اشتغال خود را در کشور تولید کننده جا گذاشته است.

وی ادامه داد: این آمار غیر از آمار واردات رسمی در کشور است و اگر می‌خواهیم اشتغال ایجاد کنیم از طریق فرهنگسازی نباید بگذاریم کالای قاچاق به کشور وارد شود.

وزیر اسبق کار کشور با اظهار اینکه اقتصاد رقابتی همراه با توسعه تکنولوژی جدید باید جایگزین اقتصاد معیشتی و صنایع قدیم شود، اظهار کرد: در دنیای کنونی کالا و نیروی انسانی سیال است و با اقتصاد بسته، معیشتی و غیر رقابتی نمی‌توان کاری کرد.

دبیرکل حزب اسلامی کار افزود: وقتی کالای قاچاق در کشور به فروش می‌رود به این معنی است که این کالا توان رقابتی، کیفیتی و قیمتی را با کالای مشابه داخلی دارد.

کمالی با اظهار اینکه در فروشگاه‌های شمال کشور که محل اصلی تولید برنج است برنج‌های خارجی با قیمت‌های پایین عرضه می‌شود، افزود: دلیل این مساله این است که کالا‌ها و محصول داخلی غیر رقابتی عرضه می‌شود.

دبیر کل حزب اسلامی کار با اظهار اینکه پرداخت وام به کارگاه‌های کوچک و زودبازده سیاست درستی نبود، تصریح کرد: اشتغال دستوری نیاز جامعه را بررسی نکرده است و دولت باید تسهیل کننده امور باشد نه اینکه به تولید کننده و مردم بگویید چه مرغ و تخم مرغی را به چه کیفیتی تولید کند.

وی با اظهار اینکه برخی‌ها همانند جغد به پیشرفت و سعادت مردم نگاه می‌کنند، افزود: این شرایط مطلوب نیست که کارگران با حداقل حقوق زندگی کنند و در عین حال هم نگران اخراج از کار هم باشند.

* متاسفانه رسانه ملی به مسایل مردم و کارگران توجه نمی‌کند

وزیر اسبق کار کشور با بیان اینکه همه مردم باید موضوع کار و اشتغال را جدی بگیرند، افزود: متاسفانه رسانه ملی به مسایل مردم و کارگران توجه نمی‌کند و این موقع هست که رسانه‌های بیگانه از این خلاء سو استفاده می‌کنند و این هم نشانگر این است که رادیو و تلوزیون هدفش را گم کرده است.

کمالی با نادرست شمردن ساخت و پخش فیلم‌های پلیسی کم محتوا از صدا وسما افزود: واقعا نمی‌دانم ساخت و پخش فیلم‌ها در خصوص تولید و توزیع مواد مخدر با چه هدفی صورت می‌گیرد در حالی که می‌توانند فیلم‌هایی با محوریت تولید و سازندگی ارایه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اظهار اینکه شبکه بی‌بی سی و دیگر شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه هیچ وقت دلسوز نبوده‌اند، گفت: وقتی رسانه به اصطلاح ملی حرف‌های مردم را پخش نمی‌کند یا گزینشی و جهت دار پخش می‌کنتد زمینه سو استفاده دشمن را فراهم می‌کند.

دبیر کل حزب اسلامی کار با تاکید براینکه کارگران در پیروزی انقلاب و مبارزه با منافقین و جنگ و سازندگی همیشه جلودرار بقیه گروه‌ها بودند، افزود: اگر صدا و سیما حرفهای کارگران را پخش نکند رسانه‌های بیگانه نسبت به انعکاس آن با اهداف خود اقدام می‌کند و برخی‌ها هم که مریض‌اند دنبال رابطه دلسوزان نظام با رادیو‌های بیگانه می‌گردند در حالی که باید به دنبال رفع اشکال اساسی باشند.

*کارگران در انتخاب نمایندگان دلسوز کارگری دقت کنند

دبیر کل حزب اسلامی کار با اظهار اینکه کارگران نباید به هیچ کاری با دیدگاه سنتی نگاه و عمل کنند، افزود: اگر کارگران در انتخاب نمایندگان مجلس دقت کنند مطمئنا افرادی که متعهد به مسایل کارگری باشند در مجلس حضور پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مسایل و مشکلات برای کارگران است و رفاه و آسایش برای عده‌ای خاص افزود: متاسفانه برخی از مسوولین و مدیران حتی جرات ندارند مسولیت کارشان را بپذیرند.

* رابطه دولت و ملت حاشیه‌ای است

وقتی دولت به لحاظ درآمدی متکی برنفت باشد رابطه دولت و ملت حاشیه‌ای می‌شود، افزود: اگر دولت ایران درآمد‌هایش براساس مالیات دریافتی بود مجبور بود با مردم گفتگو کند.

وی در پایان خواستار توجه همگان به منافع ملی، همزیستی سیاسی و ارتقای هنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی مسایل کار و تولید شد.

شهرصنعتی البرز قزوین حسین کمالی، عضو شورای مرکزی خانه کارگر کارگران در انتخاب نمایندگان دلسوز کارگری دقت کنند رابطه دولت و ملت حاشیه‌ای است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر