کد خبر: 240 A

جلال جلالی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایلنا:

در صورتی که شرایط فراهم نباشد فردی همچون ناطق نوری با توجه به اینکه مواضع وی نیز به جریان اعتدالی نزدیک است اگر بتواند نظر اصلاح طلبان را تامین کند، گزینه مناسبی خواهد بود/حضور یک گزینه اصلاح طلب اولویت اول اصلاح طلبان است.

ایلنا: دبیر سابق شورای هماهنگی اصلاح طلبان تاکید کرد: در صورتی که شرایط برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات فراهم نباشد فردی همچون ناطق نوری با توجه به مواضع اعتدالی وی و در صورتی که بتواند نظر اصلاح طلبان را تامین کند، گزینه مناسبی برای خروج كشور از بحران خواهد بود.

جلال جلالی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا افزود: در راس اصلاح طلبان باید کسانی که رهبری این جناح را بر عهده دارند برای این مساله، تصمیم بگیرند و سپس دیدگاه‌های خود را به طرفدارانشان ابلاغ کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که همه راه‌ها برای حضور یک گزینه اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری مسدود باشدٰ، انتخاب یک گزینه معتدل اصلاح طلب همچون ناطق نوری به عنوان آخرین گزینه مطرح می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: آقای خاتمی برای حضور در انتخابات پیش شرط‌ هایی را اعلام کردند از طرفی مساله تشکیل اتاق فکر نیز از سوی آقای نوری مطرح شد بنابراین با توجه به بیانات سران اصلاحات معتقدم اظهار نظرات فردی در این میان تنها موجب تشتت آرا خواهد شد.

جلالی‌زاده با تاکید بر اینکه حضور یک گزینه اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری اولویت اول را برای اصلاح طلبان دارد، گفت: البته در صورتی که شرایط برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات فراهم نباشد فردی همچون ناطق نوری با توجه به مواضع اعتدالی وی و در صورتی که بتواند نظر اصلاح طلبان را تامین کند، گزینه مناسبی برای خروج كشور از بحران خواهد بود.

وی با اشاره به سوابق ناطق نوری در طول سالیان اخیر یادآور شد: وی با توجه به جایگاهی که در میان دو جناح دارد می‌تواند هماهنگ کننده آن‌ها بوده و به ایجاد وحدت و حل مسائل كشور با بهره‌گیری از نخبگان دو جناح کمک کند.

جلالی‌زاده در پایان خاطر نشان کرد: به هر صورت شاید آینده و موقعیت‌های متفاوت زمینه را برای نزدیک شدن آرا و نظرات افرادی که به دنبال منافع ملی هستند را فراهم کند که در این مورد نیز افراد معتدل و صاحب فکر می‌توانند بیش از سایرین خود را در معرض آرای مردم قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر