کد خبر: 29929 A

در خطبه های دوم نماز جمعه ایراد شد:‌

امیدواریم هر روز این حرکت و بیداری در سطح جهان بیشتر شود و زمینه ظهور ولی عصر بیشتر شود/بیداری اسلامی پشتوانه مادی و معنوی دارد.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه های دوم امروز نماز جمعه تهران به مساله بیداری اسلامی اشاره و تصریح کرد:‌ این بیداری به طور کلی دو پشتوانه دارد و در واقع هر حرکتی بخواهد به نتیجه برسد دو پشتوانه می خواهد، اولی مادی و دومی نیز معنوی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، آیت الله امامی کاشانی با تاکید بر پشتوانه معنوی اظهار داشت:‌ پشتوانه معنوی یعنی اینکه با توجه و توکل به خدا حرکتش را ادامه دهد و به غیر خدا هم توجه نکند. قطعا اگرچنین باشد با نصرت الهی این بیداری ها به نتیجه می رسد.

وی اشاره داشت:‌ جهان اسلام مکتبی دارد که جامع مسائل اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و اعتقادی در آن است و نسبت به این مساله در مکاتب دیگر صحبتی نشده است. یعنی نه در جهان مسیحیت، نه در یهودیت و نه در آئین های بشری وجود ندارد و آنچه هست فقط در قرآن است.

امامی کاشانی تاکید کرد:‌ اگر جامعه انحراف پیدا نکند، این حقایق و حرکت هایی که به عنوان بیداری اسلامی است به نتیجه می رسد. اما دنیای استکبار آنچنان ستم کرده و می کند که دنیا را به حرکت وادار کرده و این حرکتی است که باید پیش رود.

وی ادامه داد:‌ از پدر حضرت مهدی (ع) پرسیدند، چرا ظهور آن حضرت عقب خواهد افتاد، فرمود برای اینکه بر تمام دنیا معلوم شود که مصلح کسی نیست و کسی نمی تواند مصلح باشد و کسانی هم که ادعای اصلاح می کنند نمی توانند اصلاح کنند و باید بر دنیا ثابت شود که افرادی که مدعی اصلاح هستند دروغ می گویند.

امامی کاشانی گفت:‌ ما این نیاز را در نیای امروز می بینیم و انشاء الله این حرکت ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم هر روز این حرکت و بیداری در سطح جهان بیشتر شود و زمینه ظهور ولی عصر بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه پشتوانه معوی و مادی الان در جهان اسلامی چگونه و در کشور ما چه طور است، گفت:‌ دنیای غرب از نظر پشتوانه مادی خودش را مجهر کرده است وصنعت و تکنولوژی را به خودش اختصاص داده است و این لباس زیبایی است که بر اندام خوک یا گرگ بپوشاندند ولی باطنش زیبا نیست و همان خوک و گرگ است. از این رو چه بسا جوان هایی که فریفته غرب هستند، با این لباس فریفته می شوند. بنابراین باید این لباس را از آنها گرفت.

امامی کاشانی افزود:‌ همان طور که نظام جمهوری اسلامی این توفیق را پیدا کرده است و مراکز علمی ما پیشرفت کرده اند، صنعت نیز باید آنچنان پیشرفت کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مسائل اقتصادی یادآور شد:‌ جامعه باید در اقتصاد سالم به سر ببرد و همه باید به فکر این دو اصل باشیم. مساله اخلاق پشتوانه معنوی است ولی این دو نکته پشتوانه صنعت، تکنولوژی و اقتصاد است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: از طرف دیگر حرکت هایی که در کشور است مانند انتخابات باید بر همین اساس باشد. آن کسی که انتخاب می شود و مردمی که انتخاب می کنند باید این پشتوانه را در افراد ببینند. رئیس جمهور آینده باید به ندای رهبری لبیک گفته و در این مسیر حرکت کند.

امامی کاشانی ادامه داد: آنچه می کنیم باید با وحدت، اجتماع عظیم و لبیک به ندای رهبر انقلاب که ندای اسلام باشد و امیدواریم آنچه ادعا و آنچه شعار می دهیم را هم عمل و هم باور کنیم و از سوی دیگر به کار نیز ببندیم.

وی در پایان تاکید کرد:‌فریاد کشورها بلند شده است رئیس جمهور روسیه حرف هایی زد بر این مبنا که معنویت در آنجا مرده است و یا چین نیز به همین ترتیب. بهتر است ما در کشورمان و نظاممان اهل عمل باشیم و عمل را به عرصه زندگی بیاوریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر