کد خبر: 3377 A

میرتاج الدینی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

در این سه سالی كه ریاست جنبش غیرمتعهدها با ایران است ما تلاش خواهیم داشت تا جنبش غیرمتعهدها را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

معاون رئیس جمهور گفت: رهبر انقلاب نشان دادند كه بیداری مردم در جهان، بیداری اسلامی در منطقه و همه اینها زمینه را برای تحول عظیم و رهبری صالحان آماده می‌كند و نظام جمهوری اسلامی در این راستا گام بر می‌دارد و این سه سالی كه ریاست جنبش غیرمتعهدها با ایران است ما تلاش خواهیم داشت تا جنبش غیرمتعهدها را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

حمدرضا میرتاج الدینی در ادامه سخنرانی‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه ایران اسلامی از نظر فن آوری و تکنولوژی و نیروگاه یک کشور کاملا پیشرفته هستیم به طوری که با بعضی از کشور‌ها قرارداد می‌بندیم. گفت: ما از نظر. حوزه نفت و گاز و پتروشیمی یکی از عرصه‌هایی است که به صورت ویژه درباره آن کار می‌شود و در حال حاضر در عسلویه بیشتر فاز‌ها فعال است و شما به زودی شاهد خواهید بود که در همین سال جاری چند فاز دیگر آن نیز افتتاح خواهد شد. 
 
سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تصریح کرد: ‌ طبق برنامه‌ریزی حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب تولید گاز به صورت روزانه را برای عسلویه پیش‌بینی کرده‌ایم که این از کارهای بزرگ دولت است 
وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در کشاورزی در سال ۸۳ حدود ۸۸ میلیون تن مجموعه تولیدات کشاورزی ما بوده است و در سال ۹۰ این عدد به ۱۱۰ میلیون تن رسیده است که یک افزایش قابل توجه است. 
 
وی گفت: صادرات غیرنفتی ما در سال ۸۴، ۱۰ میلیارد صادرات غیرنفتی داشتیم که این عدد در سال ۹۰ به ۴۳ میلیارد دلار رسیده است که عددی قابل توجه است. 
میرتاج الدینی در ادامه با بیان اینکه از ۱۷ هزار خانه بهداشت به ۲۰ هزار خانه در سال ۹۰ رسیده‌ایم گفت: در زمینه تخت‌های بیمارستانی و اورژانس‌ها نیز ۱۳ برابر رشد داشته‌ایم که این امر موجب شده است پایگاه‌های اورژانس افزایش پیدا کنند و میزان تلفات جاده‌ای هم کاهش پیدا کند. 
 
میرتاج‌الدینی با بیان اینکه شهید رجایی و شهید باهنر باید الگوی اصلی دولت باشند، تصریح کرد: ویژگی‌های این عزیزان ساده‌زیستی و مردمی بودن و ایستادگی در مقابل جبهه استکبار بوده است. 
وی ولایتمداری و پیروی از ولایت فقیه را از ویژگی‌های این شهیدان دانست که باید الگوی ما به شمار رود گفت:. این دولت تلاش کرده است که این چنین عمل کند و بیانات مقام معظم رهبری هم در این عرصه خیلی روشن و گویا است و امیدواریم که بتوانیم در همه عرصه‌ها بیانات رهبر عزیز انقلاب را تحقق ببخشیم. 
 
معاون رییس‌جمهور با اشاره به برگزاری اجلاس غیرمتعهد‌ها در تهران گفت: ‌ امروز روز آخر برگزاری این اجلاس در ایران می‌باشد و نظام جمهوری اسلامی ایران ما که مامن توجه کل دنیا بوده اکنون به کانون توجهات بین‌المللی تبدیل شده است.  
 
معاون رییس‌جمهور افزود: با وجود همه برنامه‌ریزی‌هایی که غرب علیه ایران انجام داده تا اعضای این جنبش به ایران نیایند یا در سطوح پایین‌تری در اجلاس شرکت کنند دیدید که نه تنها دشمن نتوانست به اهداف خود برسد بلکه در چند روز ایران کانون دیپلماتیک جهان شده بود. 
 
وی با اشاره به حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف در اجلاس تهران خاطرنشان کرد: ‌ حضور اعضای جنبش غیرمتعهد‌ها از ۱۲۰ کشور در سطوح مختلف خود مصداقی بود برای عدم تعهد که نشان دادد این کشور‌ها تعهد در مقابل قدرت‌های جهانی ندارند.  
 
معاون رییس‌جمهور گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانمی دیروز خود آمریکا و سلطه جهانی را به صورت جدی به چالش کشاند و نشان داد که باید در دنیا نسبت به روش‌ها و روند موجود سیاسی حاکم بر جهان اقدام شود

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب نشان دادند که بیداری مردم در جهان، بیداری اسلامی در منطقه و همه این‌ها زمینه را برای تحول عظیم و رهبری صالحان آماده می‌کند و نظام جمهوری اسلامی در این راستا گام بر می‌دارد و این سه سالی که ریاست جنبش غیرمتعهد‌ها با ایران است ما تلاش خواهیم داشت تا جنبش غیرمتعهد‌ها را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر