کد خبر: 38897 A

آیت الله حائری شیرازی در رشت:

برخی دوست دارند که رئیس جمهوری برکنار بشود و بگویند از اول روی کار آمدنش اشتباه بوده تا با این کار رهبری را تضعیف کنند./متأسفانه غربی ها دانشگاه‌های خود را منهای آخرت برنامه‌ریزی كرده اند و ما نباید همانند آنان رفتار كنیم

ایلنا ـ گیلان: نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری، گفت: برخی دوست دارند که رئیس جمهوری برکنار بشود و بگویند از اول روی کار آمدنش اشتباه بوده تا با این کار رهبری را تضعیف کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گیلان، آیت‌الله محی‌الدین حائری‌ شیرازی  در جلسه شورای اداری گیلان  بعد از   استاندار و تعدادی از مدیران فرهنگی استان  به ایراد سخنرانی پرداخت با اشاره به حضور خود در جلسات هیئت دولت، اظهار کرد: در هیئت وزیران سخنان بنده قبل از دستور جلسه ایراد می‌شود. حدود هزار سال از غیبت امام زمان (عج) گذشته و اگر این ظهور آتش‌فشان باشد،قله این آتش‌فشان ایران و آتش بر فروخته شده علیه فساد و تباهی است.

حائری شیرازی تصریح کرد:  در دوران صبر و بصیرت به سر می بریم صبر و بصیرت را باید با هم نگاه كنیم و كارهای كه در این زمان به دوش ما است را به دقت انجام داده و در جریان های امروز جامعه دقت كنیم تا جزء مغضوبین و ضالین نباشیم.

وی با اشاره به كارهای خوب انجام شده در دولت دكتر احمدی نژاد،تصریح کرد: كارهای بسیار خوبی از جمله هدفمند كردن یارانه ها در دولت اجرایی شده است ولی بسیاری از كارهای خوب را نیز سیاه‌نمایی می كنند.

این استاد اخلاق، ابراز داشت: یكی از سنگرهای مهمی كه اسلام آن را فتح خواهد كرد علوم انسانی در دانشگاه‌ها است. اسلامی شدن دانشگاه‌ها با حجاب و ظواهر آن نیست بلكه با روح كارشناسی شده، اسلامی می‌شود.

حائری بیان داشت: آیات قرآنی باید در زندگی بشر وارد شود. سرعت، بزرگی و پیشروی ما در دانشگاه ها آن زمانی است كه فارغ التحصلان ما، در مغز و فكرشان مایه های اسلامی و تربیت اسلامی جا گرفته باشد.

این استاد اخلاق بیان داشت: متأسفانه غربی‌ها دانشگاه‌های خود را منهای آخرت برنامه ریزی كرده‌اند و دانشگاه‌های كل عالم را منهای دنیا و آخرت برنامه‌ریزی می كنند، ما نباید همانند آنان رفتار كنیم و لذا باید هرچه سریعتر، سنگر علوم انسانی و سایر علوم در دانشگاها اسلامی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر