کد خبر: 40253 A

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش:

بیان خاطره‌ها و حقایق روزهای دفاع مقدس وظیفه‌ای بسیار مهم است که رسانه‌ها باید با انتقال آن‌ها، وظیفه سنگین خود در قبال خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و خصوصاً یادگاران دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را انجام دهند.

 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز نیروی زمینی با توجه به تهدید‌ها و تحریم‌ها و بهره‌گیری از علوم روز و آموزش‌های نوین، آمادگی رزمی خود را ارتقا بخشیده است.

به گزارش ایلنا، امیر علی آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در دیدار با مدیر و مسئولان شبکه سراسری رادیو ایران، انجام فعالیت‌های رسانه‌ای خصوصاً رادیو و تلویزیون را بسیار با اهمیت خواند و افزود: امروزه فناوری ارتباطات چنان گسترده شده که جهان را به دهکده کوچکی تبدیل کرده و کسانیکه در این راستا خدمت می‌­کنند، بزرگ­مردانی هستند که مسئولیت به دوش کشیدن بار سنگین حقایقی را دارند که در سینه یادگاران دوران انقلاب و دفاع مقدس به مثابه گنجی، نهفته است.

آراسته با بیان اینکه دستاورد‌ها و تجهیزات نیروی زمینی ارتش در سطح مطلوبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: ارتش و خصوصاً نیروی زمینی در دوران انقلاب و پس از آن در دوران دفاع مقدس با حضور مستمر در صحنه مبارزه‌ها و جنگ تحمیلی، توانمندی خود را به اثبات رسانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش پس از جنگ، علاوه بر محافظت از مرز‌ها، با انجام رزمایش‌های متعدد در مناطق مختلف کشور، بخشی از توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته، افزود: بحمدالله امروز، نیروی زمینی با توجه به تهدید‌ها و تحریم‌ها و با بهره‌گیری از علوم روز و آموزش‌های نوین، آمادگی رزمی خود را ارتقا بخشیده و در این راستا با انجام رزمایش‌های مختلف، علاوه بر آمادگی رزمی، دستاوردهای جدید دفاعی را نیز مورد آزمایش قرار می‌دهد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی با اشاره به اینکه تعامل و همکاری با اصحاب رسانه و اهل قلم می‌تواند خاطره‌ها و ناگفته‌های رزمندگان اسلام را در قالب ویژه‌نامه‌های مستند و نمایشی به نسل حاضر ارائه کند، گفت: بیان خاطره‌ها و حقایق روزهای دفاع مقدس وظیفه‌ای بسیار مهم است که رسانه‌ها باید با انتقال آن‌ها، وظیفه سنگین خود در قبال خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و خصوصاً یادگاران دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را انجام دهند.

وی در پایان سخنانش تولید ویژه‌ برنامه‌هایی از زندگی پیشکسوتان و افتخارآفرینان آن دوران را به مسئولان رادیو پیشنهاد کرد و گفت: ساخت این‌گونه برنامه و پخش صدا و تصاویر یادگاران دفاع مقدس برای نسل فعلی و آینده، آن‌ها را از حقایق و اتفاق‌های گذشته این مرز و بوم آشنا می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر