کد خبر: 41865 A

رویکرد فعال و مؤثر به قرآن در جهان و تعمق در مفاهیم الهی آن برای ساختن و پرداختن یک جامعه سالم، مبنای مناسبات صحیح انسانی در جهان و ایجاد تحولات بنیادین بر مبنای عدالت در نوع زندگانی بشر کمک شایانی خواهد کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر که امروز در مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی تهران قرائت شد،پیامی ارسال کردند.

به گزارش ایلنا،متن پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن این مائده عظیم آسمانی که از ناحیه حق تعالی صادر و بر قلب نورانی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) نقش بسته است، کتاب انسان‌ساز، انقلاب و دستورالعمل زندگی بشریت است.

تعالیم قرآن کریم سرمشق ملت ما و مبنای رفتار امت اسلام است. تحرک، پویایی و سرزندگی نسل امروز امت اسلامی در سایه عنایت خداوند و در پناه قرآن کریم حاصل شده است. فراگیری عمیق و تدبّر در وحی الهی از تکالیف اصلی نسل جوان، اندیشمندان و شکر نعمت خالق متعال است.

بی‌شک، هیچ سندی بهتر از قرآن برای همدلی و وحدت بین مسلمانان وجود ندارد و این کتاب آسمانی در حقیقت محور مشترک همه مسلمانان است. قرآن، عالی‌ترین مفاهیم سازنده اخلاقی را در خود دارد و به اساسی‌ترین نیازهای اخلاقی بشریت پاسخ گفته است.

برگزاری همایش بیداری قرآن در تاریخ معاصر که سیری در اندیشه و آثار جاودان علامه مجاهد و بزرگوار آیت‌الله دکترمحمد صادقی‌تهرانی(ره) صاحب تفسیر نفیس ‌الفرقان و شاگرد دردآشنای امام راحل است، ضمن ارتقای سطح کیفی پژوهش در مفاهیم و علوم ژرف قرآنی و سیره معصومین(علیهم‌السلام) موجب رویکرد خیل عظیم استعدادهای درخشان پژوهشگران کشور شده که گواه روشن انس و الفت اندیشمندان اسلامی با یادگار جاوید نبی‌اکرم(ص) است.

بی‌شک اندیشه و آثار آیت‌الله دکترمحمد صادقی‌تهرانی(ره) که پیشینه بیش از نیم قرن مجاهدت در حوزه‌های علمیه قم، تهران، نجف، مکه، مدینه، بیروت و سوریه را در کارنامه درخشان قرآنی خود دارد درخور تقدیر و تکریم شایسته و بایسته‌ای است که باید آن را قدر دانست و از آن تجلیل کرد.

قرآن کتاب مبارزه و جهاد با ظالمین و سلوک راه حق مسلمانان و راهنمای عمل ماست رویکرد فعال و مؤثر به قرآن در جهان و تعمق در مفاهیم الهی آن برای ساختن و پرداختن یک جامعه سالم، مبنای مناسبات صحیح انسانی در جهان و ایجاد تحولات بنیادین بر مبنای عدالت در نوع زندگانی بشر کمک شایانی خواهد کرد.

برگزاری همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر را که به همّت و میزبانی جامعه‌العلوم‌القرآن در ایام خجسته میلاد مسعود حضرت خاتم‌الانبیاء و حضرت امام صادق(ع) که توسعه و تعمیق مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) مرهون تلاش‌های علمی آن امام عظیم‌الشأن است، به دست‌اندرکاران و شما فرهیختگان حاضر در این همایش تبریک می‌گویم و از خداوند متعال پیروزی و توفیق شما عزیزان را در عمل به قرآن و عظمت و عزت به مسلمین را در سایه قرآن کریم مسألت می‌نمایم.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر