کد خبر: 42575 A

خاتمی؛

من به آقای حسینی وزیر ارشاد گفتم و ایشان هم گفتند پیگیری می‌کنند/ در جامعه‌ای که همه چیز سیاسی شده و سیاست نیز در خدمت قدرت است، حاصل جز خشونت نخواهد بود/ حسن حبیبی انسانی بسیار متواضع بودند و هرگز ما احساس نکردیم برای شغل و منصبی تلاش کنند.

ایلنا: سیدمحمد خاتمی گفت: شاید مهم‌ترین نکته در مورد آقای حبیبی این است که ایشان از زاویه فرهنگ به دنیای سیاست نگاه می‌کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، خاتمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم حسن حبیبی در جمع خبرنگاران گفت: به نوع نگاه مرحوم حسن حبیبی به سیاست، در جامعه به آن نیاز داریم.
وی در ادامه افزود: در جامعه‌ای که همه چیز سیاسی شده و سیاست نیز در خدمت قدرت است، حاصل جز خشونت نخواهد بود و البته در تمام دنیا اینگونه است.
رئیس جمهور سابق تصریح کرد: حسن حبیبی از اصحاب دانش، ‌متدین و خوش‌فکر بود و در عین حال احساس مسئولیت داشت و از این زاویه به مسائل نگاه می‌کرد.
خاتمی خاطر نشان کرد: حسن حبیبی انسانی بسیار متواضع بودند و هرگز ما احساس نکردیم برای شغل و منصبی تلاش کنند وی حتی بسیار از مواقع پایین‌تر از شخصیت خود برخی از مسئولیت‌ها را می‌پذیرفتند.
خاتمی خاطرنشان کرد: مرحوم حبیبی اولین کسی بود که با چهره صمیمی و در عین حال قاطع، مبتنی بر ارزش‌ها و بر محور منافع مردم تصویری از جمهوری اسلامی ترسیم می‌کرد. من امروز را روز سختی برای اصحاب فرهنگ، دانش و دلبستگان به انقلاب می‌دانم و امیدوارم خدا فقدان ایشان را جبران کند.
وی در ادامه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، در راستای برخی خبرنگاران بازداشت شده در روزهای اخیر گفت: من به آقای حسینی - وزیر ارشاد - گفتم و ایشان هم گفتند پیگیری می‌کنند.
خاتمی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا شرایط سیاسی رو به بهبود خواهد بود یا نه؟ گفت: امروز که هوا خوب است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر